Güncel
Giriş Tarihi : 07-12-2020 17:40   Güncelleme : 07-12-2020 17:42

OLAN VATANDAŞIN TEMİNATINA OLDU!

Hendek Belediyesi nikah salonunda yapılan 21 taşınmaz ihalesine belediye başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır başkanlık yaptı.

OLAN VATANDAŞIN TEMİNATINA OLDU!

 10 kişi teklif verdi. Hendek Belediyesi tarafından askıya çıkartılarak satışı yapılacağı duyurulan 21 taşınmazın yapıldığı ihalede  birinci ihaleye kimse teklif vermezken ikinci ihaleye teklif veren Erdem İ. Adlı vatandaş Aksu mahallesindeki  189/1 ada pafta numarasınmdaki yer için ihaleye katıldı.

BU YER BU KADAR PARA ETMEZ!

İhale komisyon sözcüsü tarafından yerin fotoğrafı ekrana yansıtılmasının ardından ihale müemmen bedeli  okunarak teklif veren vatandaşa mikrofon uzatıldı. Erdem İ adlı vatandaş bahse konu olan alanın Aksu mahallesinde kendi yerinin bitişiğinde olduğunu, ihale şartnamesinde yerin nev’inin Fındıklık olarak geçtiğini belirtip; “ burasının bir kısmı dere kenarına bakmakta ve uçuk yerdir. Arazi çalılık ve ormanlıktır. Yerin bedeli bu kadar etmez” diyerek fiyat indirilmesini talep etti.

TEMİNATINIZ YANAR İDAREYE İRAT KAYDEDİLİR

Bu durum karşısında tekrardan söz alan ihale komisyonu sözcüsü , “ bizler bu cinsleri Tapu Müdürlüğü tarafından tespit edilen ve tasdiklenen şekliyle ihaleye çıkartıyoruz. Komisyon olarak bir indirim söz konusu olamaz. İhaleye katılıyor musunuz katılmıyor musunuz?” sorusunu sorduğunda ihaleye giren vatandaş ihaleden çekildiğini beyan etmesi üzerine yatırılan teminat bedelinin  idareye irat kaydedileceğini belirtip maddi zarar yaşayacağını söyledi. Bu teklife rıza gösteren Erdem İ adlı vatandaş, böylesi bir ihaleye ilk kez katıldığını prosüdürü bilmediğini belirtip evrakı imzalayarak salondan ayrıldı.