Güncel
Giriş Tarihi : 07-12-2020 09:47   Güncelleme : 07-12-2020 13:08

Babaoğlu ters köşe yaptı!

Tüm ilçe halkı, yeni yılla birlikte görevde bulunduğu süreyi de dikkate alarak Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Cumhur İttifakından birinin gelmesini beklerken Medyabar.com internet sitesinde yayınlanan ve aradan 24 saatten fazla zaman geçmesine rağmen yalanlanmayan, yalanlanamayan bir haber ilçede ve özellikle de AK Parti kanadında şaşkınlık yarattı.

Babaoğlu ters köşe yaptı!

ZAMAN SİZİ DEĞİL MERCAN’I HAKLI ÇIKARDI,İTİRAZI OLAN…

Bilindiği üzere Bizim Turgut lakabı ile siyaset arenasında boy gösteren, Cumhur ve Millet İttifaklarına rağmen ilçede parti binası dahi olmayan BBP partisinden yerel seçimlere katılmış, her gittiği yerde   “70 MİLYONLUK BÜTÇEMİZ VAR, BİZİM KİMSEYE İHTİYACIMIZ YOK!” “ BENİM İÇİN SEÇİLDİKTEN SONRA PARTİ DEĞİŞTİRECEK SÖYLEMİNDE BULUNANLAR YALAN SÖYLÜYOR!”  söylemlerinde bulunmuş ve seçimde ipi göğüsleyen aday olmuştu.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMIYOR, MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Aradan 7-8 ay gibi süre geçmiş bu süre içerisinde mensubu bulunduğu partinin ilçe teşkilatının kurulmasına dahi yardımcı olmak bir yana kulak arkası etmiş, adeta ( nasılsa köprü geçildi) anlayışı ile bu süreyi geçirmiş ve yaklaşık 9 -10 ay önce de kendisini aday göstermeyen MHP safına katılmış, kendisi hakkında muhalafetin söylemlerinin doğru çıktığını zaman bize gösterdi.  Varmı itirazınız??? Güneşin balçıkla sıvanamadığını, mızrağın çuvala sığmadığını ne sizler ne sizlerin kalemşörleri bu gerçeği değiştiremediniz.

TAHAKKÜM GAYRETLERİNİZ BOŞ ÇIKTI

Hendek MHP İlçe kongresinde başta bizi hedefe koyarak sözüm ona itibarsızlaştırmaya yönelik algı yaratmaya çalışmış, kalemşörleri vasıtası ile de kamuoyu oluşturmaya çalışmış olsanızda bunda başarı sağlayamayınca Cumhur İttifakının adaylarına yönelik olarak; “ bakın bende Cumhur ittifakındayım bana destek olmuyorsunuz. Benim yaptığım icraatleri anlatmıyorsunuz!” sözleri ile Cumhur ittifakının arkasına sığınıp, ilçemiz muhalefeti üzerinde tahakküm oluşturma gayretlerinizde boş çıktı.

UMARIZ GEREKÇELER KAMUOYUNA AÇIKLANIR

Medyabarda yazılan haberin yalanlanmaması yazılanların doğru olduğuna işarettir. Dört başkan yardımcısı yetmezmiş gibi iki başkan yardımcısı daha ihsas ediliyor olmasının bir amacı olsa gerek. Etkili ve yetkililer umarız bu atamaların gerekçesini kamuoyuna açıklama nezaketinde bulunurlar.

AK PARTİLİLER ÜZÜLMESİN DAHA SABAHA  PARDON SEÇİMLERE ÇOK VAR!

Oysa biz beklerdik ki seçim meydanlarında  halka verilen sözler tutulsun, ( Hendek’de bir bayan belediye başkanımız olacak) sözü gerçekleşsin. O da olmazsa Cumhur İttifakı Koalisyonu doğrultusunda hiç değilse bir belediye başkan yardımcılığı da AK partili bir üyeye verilmeliydi. Böylece samimiyet imtihanından başarıyla çıkmış olabilirdiniz. Ne yazı ki buda olmadı. Her eksik dile getirildiğinde söylenilen, ( KISA ZAMANDA YAPILACAK!!!)  sözü doğrultusunda   başta AK partili ittifak ortakları hiç üzülmesin. Daha sabaha, pardon seçimlere  çok var. Kimbilir belki o kısa zaman daha gelmemiştir!!!

ZARARI KİM KARŞILAYACAK?

Yazının son paragrafında dile getirilen ( belediyede iş akitlerine son verilen 15 işçinin hukuk mücadelesi belediyeyi ciddi manada zarara uğratacak) kabilinden sözler karşısında belediye yetkililerinin sessizliği bu iddianında doğruluğuna işaret gibi. Peki bu varsayım gerçekleşecek olursa yaklaşık 9-10 aydır çalışmayan işçiler çalışmadıkları günlerin ücretini ve tazminatlarını hakettiklerinde belediye zarar etmiş olmayacak mı? Bu zarara neden olanlar sizler olmayacak mısınız? Bu zarar yine kamunun cebinden çıkarken bu zarara sebebiyet olanlar hiçbir şey olmamışcasına görevlerine devam edebilecekler.

SON SÖZÜDE BİZ SÖYLEYELİM

Geçmişi unutanlara bir şeyi hatırlatayım. 2014-2019 yılları arasında meclise gelen her satış teklifine MHP gurubu olarak RED veriyor iken bu gün ne değişti de her gelen satışa sorgusuz sualsiz,sorgulamadan  EVET verdiğiniz gibi Cumhur ittifakının diğer kanadı olan AKP gurubundan da satışlara destek vermesini istiyorsunuz.

YAPTIKLARINIZI KENDİ SEÇMENLERİNİZE BİLE ANLATAMAZSINIZ…

Siz AKP grup sözcünüz aracılığı ile ( biz Hendek için doğru yapılanları onaylar destek vereceğiz, yanlışlarada dur diyeceğiz.) demiştiniz. Bugün yaptıklarınızı öncelikle kendi seçmeninize nasıl anlatacaksınız? “ İttifaka zarar vermemek adına susuyoruz”  demeniz yolu dolandırmaktan öteye gitmiyor bilesiniz…