Güncel
Giriş Tarihi : 05-12-2020 16:01   Güncelleme : 07-12-2020 09:49

Sanırsınız belediye başkanı Babaoğlu değil Covid-19!!!

BASIN MÜDÜRLÜĞÜNÜN İŞGÜZARLIĞI… Yine bir algı yüklü haber kurumdan servis edilmiş, haber kanalları da bu habere bilerek ya da bilmeyerek ALGI desteği sağlamış!!!

Sanırsınız belediye başkanı Babaoğlu değil Covid-19!!!

SİZDE HAKLISINIZ!!!

Hendek Belediyesi Basın müdürlüğünden haber kanallarına düşen servis haberin içeriğinde kulllanılan Covid-19 söylemi  nedense belediye başkanının da önüne geçmiş, adeta başkanın Covid-19 olduğunun kanıtlanması, kamuoyunca kabul edilmesi istenmiş… Eeee doğru,,, onlarda haklı! Çünkü hala kamuoyunda yapılan testllerin pozitif ve negatifliğinin güvenli olup olmadığı tartışılıyor.

HİZMET Mİ COVİD-19 MU?

Aslolan hizmetin öne çıkarılması, kamuoyuna duyurulması olması gerekirken, haberin içeriğinde bu söylemin bir kez geçmesini, dünyayı kasıp kavuran bu illet hastalığa karşı önlemlerin aksatılmadan alınmasına vurgu yapılsa anlarım ancak, Rasimpaşada Covid-19, Bayraktepe’de Covid-19, Pınarlı yolunda Covid-19, alt yapı çalışmalarında Covid-19  haberden çok öne çıkarılmış bir kavram.

COVİD-19’U ÖNE ÇIKARTMANIN AMACI NE?

İnsan düşünmeden edemiyor acaba aynı kurumun motor kazasını bisiklet kazası olarak duyurmasının ilerleyen süreçte de başkanın geçirmiş olduğu kazanın bisiklet değil motor kazası olarak kabul etmesinin  ardından kamuoyunda  başkana duyulan güvensizliğin  acaba bu algı operasyonu ile ajite edilmek sureti ile mağduriyeti oynatmakla giderilebileceğimi amaçlanmış?

ÖNCELİKLE SORGULANMASI ACİLİYET ARZ EDİYOR

Mevcut belediye başkanının mensubu olduğu partisine  aidiyeti var. Peki bu aidiyet duygusu ve sorumluluğu yerine getiriliyor mu? Bunun tekrardan sorgulanması büyük öncelilik arzediyor.

KURUMUN BÖYLE BİR BAŞLIKLA HABER YAPMASI KİME NE KAZANDIRDI?

Zira, Hendek Belediyesi basın müdürlüğünden,  daha yakın zaman önce otopark alanında icra edilen Tarımsal Ürünler Fuarının ardından esnafın temsilcisi olarak açıklama yapan oda başkanı Demirel’in söylemine destek veren siyasi parti temsilcilerine alenen  ( FUARDAN DÜŞMANLIK ÇIKTI) başlıklı haber topluma ayrıştırmaya, guruplaşmaya götüren bu tutum ve davranış toplum nezdinde onarılmaz yaraların açılmasına vesile oldu.

GİDİŞAT İYİ DEĞİL MHP KAN KAYBEDİYOR

Basın müdürlüğünce yapılan haberlere baktığımızda nefsine yenik düşerek , siyasetin etrafından dolanarak, kraldan çok kralcılık yaparak,  başta kendisine, kuruma ve başkana verdiği zarar her geçen gün yükselerek devam ediyor. Bir kamu kurumu kendi sorumluluğunu ayırd etmeksizin yayınladığı bu tarzdaki habere mensubu bulunduğu partinin meclis üyeleri, ilçe başkan ve yöneticileri müdahale etmediler mi? Ettiler de dinlenmedi mi? Bunlar birer soru işareti olarak güncelliğini koruyor.

KIZILCIK ŞERBETİ İÇENLERE BU REVA OLAMAZ

İstişare kültürüne önem verilen bir partinin organlarınca  yapılan yanlışlar ve kamuoyunda tepki toplayan eylemler karşısında acaba bir uyarıda bulunulmamış mıdır ya da bulunulmuşta kaale alınmamış mıdır?

Eğer bulunulmuşta kaale alınmamış ise sorun görünenden daha büyüktür. Neticede geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen MHP seni bünyesine kabul etmiş, kan kussa da kızılcık şerbeti içtim diyebilmiştir. Dolayısı ile senin bir vefa borcun var o vefa borcuda ne yazıkki kavgayla olmaz. Hoşgörü, uzlaşma ve iyi niyet çerçevesi ile olur…

TİTRE VE KENDİNE DÖN

Doğrudur yanlıştır ancak dışarıdan bakıldığında görünen gerçek, başkanın etrafını saran, toplumdan kendisini soyutlaştıran, bırakın kamuoyunu kendi partililerini bile başkana ulaşmasını engelleme gayreti içinde olan  bir grup insanın yönlendirmeleri neticesinde başkanın yanlışa sürüklendiği şeklinde. Bu durumu düzeltmek, kaybolan prestij ve güveni yeniden tesis etmek başkan olarak yine size düşüyor. Çünkü yarın yanında olanlar kenara çekilir icra makamında bulunan siz olmanızdan dolayı bunun müsebbibi sizsiniz unutmayın.

Birileri diyebilir ki Covid olmakta mı suç?

Asla…

Covid olmak suç değil de Covid’i hizmetlerin önüne set olarak koymak hangi aklın ürünü? 

Hülasa,  konumuza dönecek olursak Covid-19 hastalığı yapılan hizmetlerinde önüne geçirilerek ne amaçlanmıştır?