Güncel
Giriş Tarihi : 04-12-2020 12:04   Güncelleme : 04-12-2020 12:26

CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR

Deva Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü yayınladığı mesajında 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü şu sözlerle kutladı.

CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR

CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR

 Tüm ülkelerde kadınların daha insanca yaşaması gerektiğini belirterek; “Eski uygarlıklarda kadınlar hak ettiği değeri alamamış, özgürlükleri gasp edilmişti. Öyle ki kız çocuklarının diri diri mezara gömülmeleri söz konusuydu. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in, “Cennet, anaların ayağı altındadır.” sözüyle kadınlarımızın değeri ortaya konulmuştu.

HER ŞEY KADININ ESERİDİR

Bizim tarihimizde ise dünyanın birçok yerinde kadına Seçme Seçilme Hakkı verilmemişken 5 Aralık 1934 yılında kadınlarımıza bu imkân tanınmıştı. Bu hakkın verilmesinde önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk, kadınlarımız hakkında “ Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” sözüyle hatırlanmaktadır.

İYİ KADIN İYİ AİLEYİ VÜCUDA GETİRİR

O halde beklenen medeniyet seviyesine ulaşmanın şartı kadınlarımızın iyi yetişmesidir. Kadınlarımızın iyi bir eğitim alması milleti ortaya çıkartır. Çünkü iyi bir kadın, iyi bir aileyi vücuda getirir. İyi bir aile de milletin temelini oluşturur. Kadınlarımızın mevcut haklarının korunması , yeni ve kalıcı hakların kazanılması dileğiyle, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. ”dedi.