Güncel
Giriş Tarihi : 03-12-2020 15:34   Güncelleme : 03-12-2020 15:34

Temsilci Zorunluluğu Mağduriyetleri Giderecek

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, sosyal medya düzenlemesi konusu üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Temsilci Zorunluluğu Mağduriyetleri Giderecek

DİJİTALLEŞME VE SOSYAL MEDYA YASASI

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, sosyal medya düzenlemesi konusu üzerine bir basın açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün yaptığı açıklamaları hatırlatarak, sosyal medyanın ve dijitalleşme üzerine atılan adımların önemini vurguladı. Dijitalleşme kavramının önemini ifade ederek, kritik noktanın “doğru kullanım” olduğunu ifade eden İbil, sosyal medya yasasının mağduriyetleri gidereceğini ifade etti.

KÖTÜYE KULLANIM ENGELLENECEK

İbil, sosyal medyanın kötüye kullanımının engelleneceğini ifade ederek, “Ülkemiz teknoloji çağına ayak uydurarak sosyal medyayı etkin bir şekilde kullananlar arasında başı çekiyor. Ancak sosyal medyanın kötüye kullanımı başta çocuklar olmak üzere toplumu yanlış yönlendiriyor. Hukukun üstünlüğüne sığınarak, 1 Ekim tarihinde yürürlüğe giren Sosyal Medya Yasası ile tüm bu zorbalıkların rafa kalkması, en büyük temennimiz.” şeklinde konuştu.

TEMSİLCİ ZORUNLULUĞU MAĞDURİYETLERİ GİDERECEK

Sosyal medya düzenlemesinin her açıdan olumlu olduğunu ifade eden İbil, “Yürürlüğe giren yasa ile her sosyal medya şirketi ülkemizde temsilci bulunduracak. Bu açıdan vatandaşların da mağduriyetleri giderilmiş olacak. Sosyal medyanın doğru kullanımı yaygınlaşarak, kişilerin psikolojik şiddete maruz kalması önlenmiş olacak.” Dedi