Güncel
Giriş Tarihi : 02-12-2020 16:43   Güncelleme : 02-12-2020 16:46

BELEDİYE BASIN MÜDÜRLÜĞÜ SÜRPRİZLERİ SEVİYOR!

2020 yılı son olağan meclis toplantısı AK Parti meclis üyesi Hamit Canlı başkanlığında 2 gündem maddesi ile toplandı. Her iki maddede oy birliği ile kabul edildi. Başkan Babaoğlu’nun tedavisinin hastanede değil evinde devam ettirdiğini meclise gönderdiği açıklama metninden öğrendik.

BELEDİYE BASIN MÜDÜRLÜĞÜ SÜRPRİZLERİ SEVİYOR!

BABAOĞLU VE EŞİNE, KAMIŞOĞLU’NA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Toplantıya başkanlık eden Canlı, gündem öncesi mecliste üyelere hitaben yaptığı konuşmasında; “ Değerli meclis üyelerimiz ve değerli basın mensuplarımız,

 “ Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Aralık ayı toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Belediye başkanımızın geçirmekte olduğu Covid-19 hastalığından dolayı 2020 yılının son meclis toplantısını meclis başkanvekili olarak birlikte icra edeceğiz. Öncelikle beleidye başkanımız sayın Turgut Babaoğlu ve eşi Esra hanımı, eski belediye başkanımız sayın Kamil Kamışoğlu ve onun nezdinde tüm hastalrımıza acil şifalar diliyorum. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

MASKE-MESAFE ve HİJYEN KURALLARINA LÜTFEN UYALIM

Canlı, konuşmasında dünyayı sallayan Covid-19 hastalığına vurgu yaparak; “ salgın nedeni ile yaşanan bir çok sıkıntı ve mağduriyetleri en aza indirmek için Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu Üyelerimizin aldığı tedbirlere uymak bizlerin bireyesel sorumluluğudur. Henüz tedavisi bulunamayan bu salgına karşı en etkili tedbir kendimizi korumak, sevdiklerimizi ve diğer insanlarımızın sağlığı için üzerimize düşen fedakarlıkları  yapmak mecburiyetindeyiz. Maske-Mesafe ve Hihyen kurallarına lütfen uyalım” uyarısında bulundu.

BAŞKAN BABAOĞLU TEDAVİSİNİ EVİNDE DEVAM ETTİRİYOR

Mecli katibi ise yaptığı açıklamada Hendek Beleidye başkanı Turgut Babaoğlu’nun mesajını okudu. Babaoğlu mesajında; “ Hayatımızı tehdit eden coronavirüs salgını çok büyük risk altında yaşadığımızı bize her an göstermektedir. Malumunuz ben, eşim ve ailem aldığımız tedbirlere rağmen Covid-19 testimizin Pozitif çıkması nedeni ile tedavimize evimizde devam etmekteyiz. Çok şükür ki genel sağlık durumumuz iyidir. Bu vesile ile meclis toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dediği mesajını iletti.

AYGÜNEŞ’E ÇİÇEK

Daha sonra kürsüye gelen Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’da yaptığı konuşmasında Babaoğlu’na geçmiş olsun temennisinde bulunarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı ve engelli kadrosundan meclis üyeliğinde bulunan meclis üyesi Yaşar Aygüneş’e çiçek takdiminde bulundu.  

MADDELER OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin meclise sunulmasının ardından her iki maddedde oy birliği ile kabul görmesi neticesinde  Hendek Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.