Güncel
Giriş Tarihi : 30-11-2020 17:27   Güncelleme : 01-12-2020 10:51

BU İHALENİN NERESİ ŞEFFAF? TAŞINMAZ İHALESİ BASINDAN NEDEN KAÇIRILDI?

Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında saat 10.00’da yapılacağı kamuoyuna duyurulan ihale belirtilen saatte yapılmamıştı. İlçemizden yayın yapan partili gazetecinin haber sitesinde bugün saat 15.57 de yapılan bir haberle haberdar olduk.

BU İHALENİN NERESİ ŞEFFAF? TAŞINMAZ İHALESİ BASINDAN NEDEN KAÇIRILDI?

BU İHALENİN NERESİ ŞEFAFF???

Haberin içeriğinde HİÇ OLMADIĞI KADAR AÇIK VE ŞEFFAF olduğu önemle belirtilmiş. Ne hikmetse ihalenin başkanlığını kimin yaptığı,  nerede olduğu, ihale komisyonunda kimlerin yer aldığı, ihaleye kimlerin katıldığı ifade edildiği halde ihale saatinin yazılmamış olması oldukça manidar…

NOT: İlçemizdeki yazılı ve görsel basın mensupları kamu kurumunun servis ettiği haberlerin yayın kuruluşu gibi hareket etmelerini okuyucularımızın takdirlerine bırakıyorum. Hiç değilse ihale saatinin neden belirtilmediğini sorgulayabilselerdi...

 

HENDEK BELEDİYESİ BASIN MÜDÜRLÜĞÜNCE SERVİS EDİLEN İHALE HABERİ!

 

2 TAŞINMAZIN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Devlet İhale Kanunun 45’nci maddesine istinaden açık ve şeffaf bir şekilde ihalelerine devam eden Hendek Belediyesi, şartname uyarınca belgelerini tanzim ederek Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne başvurusu yapılan 2 ayrı tarlanın ihalesini gerçekleştirdi.

HİÇ OLMADIĞI KADAR AÇIK VE ŞEFFAF

Hendek Belediyesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 45’nci Maddesine istinaden Açık Teklif (artırma) Usulüne göre 2 adet tarlanın satış ihalesini açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirdi. İhaleye Hendek Belediye Başkan Yardımcısı olan ve şuan Başkanvekilliği görevini yürüten Hüdaverdi Bahadır Başkanlık ederken, ihaleye Encümen üyeleri MHP Grup Başkanvekili Yaşar Aygüneş, AK Parti Grup Başkanvekili Hamit İsmailoğlu, Yazı İşleri Müdürü Onur Üstüncan ve Mali Hizmetler Müdürü Adem Dilaveroğlu ile teklif veren vatandaşlar katıldı.

İSTEKLİLER İKİ TARLA İÇİN BAŞVURDU

Ortaköy, Paşaköy ve Sarıyer mahallelerinde Hendek Belediyesine ait tarla vasfındaki 19 adet taşınmaz için istekliler, ihale şartnamesine göre gerekli belgelerini tamamlayarak 27 Kasım Cuma günü Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim etti. Ardından 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 45’nci Maddesine istinaden Paşaköy’de bulunan iki tarla için Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikâh/Toplantı salonunda Açık Teklif (artırma) Usulüne göre ihaleye çıkıldı. Hüdaverdi Bahadır ihalenin hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti

YAPILAN İHALEYE GÖRE;

1.Paşaköy mahallesinde (Ada/parsel: 109/17) 124.513,20 lira muhammen bedelle satışa çıkarılan tarla için 2 istekli katıldı. İhale 6.tur açık artırmada 149 bin lira ile Ahmet Pırıltı’da kaldı.

2. Paşaköy mahallesi (109/69) 231.622,05 lira muhammen bedelle satışa çıkarılan tarla için tek istekli katıldı. İhale 240 bin lira ile Ferruh Kocabıyıklar’da kaldı.

https://www.bizimhendek.com/haber/14143/tasinmaz-ihalesi-yapilacak-mi-yapilmayacak-mi.html