Güncel
Giriş Tarihi : 27-11-2020 16:49   Güncelleme : 28-11-2020 11:35

BAK ŞU DERGİDE YAZILANLARA…

Hendek Belediyesinin yayınlamış olduğu kuşe baskılı dergide geçmiş yönetim ( 2014-2019) yılları tu-kaka edilirken 18 aylık Hendek Belediye Performansı göklere çıkarılıyor.

BAK ŞU DERGİDE YAZILANLARA…

Hatırlatmak isteriz ki, her kim ki ilçemiz hizmetlerinde bir çivi çakıyorsa Allah razı olsun ancak; geçmişi kötüleyerek bir yere varamayız, geçmişe takılı kalmak enerjinizi bitirir…

Kaldı ki derginin sayfalarında yazılan rakamların bir birleri ile örtüşmediği görülürken yazılanlar kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor…

 

HANGİSİNE İNANALIM???

(Hendek Çalışıyor, Hendek gelişiyor) başlıklı derginin 5. Sayfasında yer alan reklamda üstte ( 18 AYDA 1380 AİLEYE SICAK AŞ DAĞITTIK)  denilirken,  aynı sayfada  kare kutu içerisinde ise ( 18 AYDA 690 AİLEYE SICAK AŞ DAĞITTIK) yazısı mevcut.Şimdi anladınız mı  soru işareti oluşmasını. Hangisine inanmalıyız???

TÜRKAY YENİKENT TOPLU KONUTLARI!

SİTEDE BAŞKA DERGİDE BAŞKA!

Aynı derginin 46. Sayfasında yer alan ve adı Türkay Yenikent Toplu Konutları olarak adlandırılan proje, Hendek Belediyesi Resmi İnternet Sitesinde  20 MART 2020 tarihinde kamuoyuna açıklanmıştı.  

 

TOPLU KONUTTA ÖN BAŞVURULAR PAZARTESİ BAŞLIYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Akpınar mahallesinde inşa edilecek olan toplu konutlarla ilgili ön başvuru sürecinin 23 Mart Pazartesi günü başlayacağını söyledi.

TALEP TOPLAMA SÜRECİ BİTTİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, toplu konut projesinde talep toplama sürecinin başlayacağının müjdesini verdi. Başkan Babaoğlu, “Sosyal bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışıp bir türlü ev alamayan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapacağız. Modern ve örnek alınan yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz. Projemizdeki konutlar farklı mimarisi, yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla fark yaratacak. İçerisinde okul, kreş, sağlık ocağı, fırın, market gibi ticari donatı alanlarla birlikte otoparklar, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak” dedi

23MART-30 NİSAN ÖN BAŞVURU SONLANDI

Ön başvuru sürecinin başladığını duyuran Babaoğlu, “ İlk olarak 600 adet 100 metrekare 2+1 daire modelleri 160 bin TL üzerinden satışa sunulacak. Yüzde 20 peşinat alınacak dairelerde, 750 TL’den başlayan taksitler ve 180 aya kadar vadeli olarak kullandırılacak kredi ile vatandaşlarımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz. Başvurular 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler, en az %40 engelli vatandaşlarımız, emekliler ve diğer alıcı adaylar olarak kabul edilecektir. Başvurular 23 Mart Pazartesi günü başlayacak ve 30 Nisan Cuma 2020 günü sona erecek. Ön başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından proje tanıtımı yapılarak kura çekimi yapılacak. Hendek’imize hayırlı olsun” dedi.

30 Nisan’dan bu güne 7 ay geçti. Kaç kişi konutlar için para yatırdı? Yatırılan paralar iade edildi mi, edilecek mi? Toplu konuta başlanacağı söyleminin ardından ise 9 ay geçti. Şimdi çıkan dergide bu durum; ( MÜJDE! ZEMİN ETÜDÜ VE TEMEL ATMA İÇİN ÖN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI) bilgisi paylaşılmış. Kış mevsimine girdik. Bugün yarın kar düşer. Peki bu toplu konutlara ne zaman başlanacak?

YENİMAHALLE SEMT PAZARI!

Yine aynı derginin 48. Sayfasında ilçemiz Yenimahallede halka söz verildiği halde bizzat Belediye Başkanının ağzından, “ PATLADIK” söylemi ile inşa edilen  semt pazarının açılmayacağı mecliste ifade edilmiş konu kapanmıştı.

Ne değişti de bu projenin devam edildiği  dergide tekrardan duyurulması. Eğer amaç ALGI oluşturmak değilse ne amaçlanıyor???