Güncel
Giriş Tarihi : 20-11-2020 13:54   Güncelleme : 21-11-2020 09:59

KARAMANIN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU!

PROJENİN MALİYET FİYATI NEDİR? NE KADARINI HENDEK BELEDİYESİ ÜSTLENECEK? Bilindiği üzere yaklaşık 1,5 ay kadar önce gece yarısı alel acele Hendek Belediyesi personeli ve iş makniaları ilçemiz Atatürk Stadyumuna bitişik kapalı sapor salonu bahçesinde inşaata başlamış, kazımın ardından betonlar dökülmüş, kazı mahallinde kamyonlarla getirilip indirilen demirler üç gün sonra yine aynı alel acele ile kaldırılmıştı.

KARAMANIN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU!

ÇALIŞMALAR DURDRULDU

İlerleyen süreçde bahse konu olan Süleyman Seba Spor Tesisleri kompleksinin şikayet konusu olduğu, şikayete istinaden çalışmanın duyurulduğu ancak devam edeceği açıklanmıştı.

MECLİS ÜYELERİNE BİLEREK YANLIŞ BİLGİ Mİ VERİLDİ?

Meclis öncesi  AK Parti meclis üyesi proje maliyetini, “ toplamda 10 milyonluk proje, bu paranın 6 milyonunu spor bakanlığı 4 milyonunu ise Hendek Belediyesi üstlenecek” yanıtı vermişti.

 Konu meclis toplantısına taşınmış ,  meclis başkanına gelen soru üzerine başkan Babaoğlu; projenin maliyetinin toplamda 10 milyon TL olacağı, bu paranın 3 milyon TL’sinin Spor Bakanlığınca kalan 7 milyon TL’nin ise Hendek Belediyesi tarafından karşılanacağını” açıklamıştı.

DİL SÜRÇMESİ Mİ?

Meclis sonrası görüştüğümüz AK partili bazı meclis üyeleri ile konuştuğumuzda meclis başkanının dil sürtmesi yaşadığını doğru olan, projenin 3 milyon TL’sinin Hendek Belediyesince kalan 7 milyon TL’nin ise Spor Bakanlığınca karşılanacağı ifade edilmişti.

PROJE 2021 YILI YATIRIM PROGRAMINDA MI?

Hendek Belediyesinin 2021 yılı bütçesi daha netlik kazanmadı. 2021 yılı yatırım programına Süleyman Seba Spor Kompleksi projesi alındı mı alınmadı mı? Proje hazır mı? Projenin ihalesi yapıldı mı? İhaleye kimler katıldı?Duraksayan tesis inşaatına ne zaman başlanacak?  Belirsizliğini korurken bize ulaşan bir bilgi bu güne kadar konuşulan tüm söylemlerin gerçeği yansıtmadığı yönünde…

HANGİSİ DOĞRU? HENDEK BELEDİYESİ SPOR BAKANLIĞINDAN ZENGİN Mİ?

Acaba, meclis başkanı yeni bir dil sürçmesine mi uğradı? Zira edindiğimiz bilgiler istikametinde bahse konu olan Süleyman Seba Spor Kompleksi Projesinin maliyetinin 20 MİLYON TL olduğu, bu bedelin 3 milyon TL’sinin Spor Bakanlığınca kalan bakiye 17 MİLYON TL’yi ise Hendek Belediyesince üstlenildiği yönünde.

Aralık ayında gündemde borçlanma teklifi var mı? Bu tür bir gündem maddesi gelirse Cumhur İttifakının diğer kanadı AKP Meclis üyelerinin tavrı ne olacak? Evet mi, Hayır mı?...

KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR

Birbiri ardına yapılan resmi açıklamalarda yaşanan farklı proje maliyeti çelişkileri dikkat çekerken gündeme yeni düşen SÜLEYMAN SEBA SPOR KOMPLEKSİ PROJE ‘sinin maliyetinin 20 MİLYON olduğu iddialarına Hendek Belediyesinden ya da ittifak ortağı AK Parti Meclis üyelerinden açıklama yapılacak mı yapılmayacak mı  merakla bekleniyor.