Siyaset
Giriş Tarihi : 19-11-2020 17:52   Güncelleme : 23-11-2020 12:27

KONUYU MECRASINDAN SAPTIRMA ÇABASI

DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü, partisi ve kendisi hakkında Hendek MHP İlçe Başkanı tarafından yapılan açıklamalara cevap verdi.

KONUYU MECRASINDAN SAPTIRMA ÇABASI

Güdü; “ İlçemizde düzenlenen yöresel ürünler pazarının biçimi ile alakalı yapmış olduğum eleştirilere karşı olarak sanki organizasyonu yapan derneğe karşı bir tutum içerisindeymişiz gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

DAVRANIŞ VE TUTUMUMUZ BELLİDİR

Sn. Genel başkanımızdan kurucu ilce başkanlığı görevimi aldığım ilk günden bu yana ilçemiz nezdinde  söylemlerimizdeki tavrımız ve duruşumuz bellidir.  MHP ilçe başkanımız önce sunu bilmelidir ki, bizim için önemli olan yapılan şeylerin  “doğru “ ve “ her açıdan düşünülerek “  yapılmasıdır.

KONGRE KONUŞMAMIZ YOL HARİTAMIZDIR

Tıpkı Deva Partisi Hendek İlçe  Kongremizde belirttigim üzere Süleyman Seba Spor kompleksinin ilçemize değer katacak güzel bir proje olduğunu belirttiğimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğimiz,

 fakat bu projeyi yaparken proje alanında yer alan toprak sahaya kamyonlarını parkeden pazarcı esnafın unutulmaması gerektiği aksi taktirde buraya park eden  150 – 200 kamyonun proje bitiminde park yeri kalmayacağı için Salı günleri şehrin trafik durumunu kaosa sürükleyeceğini belirttiğimiz gibi,

 tıpkı nitelikli istihdam merkezi projesini kazandırdıkları için emeği geçen herkese teşekkür ettiğimiz fakat kaldırılacak olan Osmanlı Çadırı ‘nin ilçemizde karşılamakta olduğu uygun fiyatlı organizasyon yeri konusunda alternatif oluşturulması gerektiği gibi  her zaman doğrulardan yana olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

DERNEK İSMİ TELAFFUZ ETMEDİK

Keza bahsi geçen Yöresel Pazar etkinliğinde de eleştirimiz etkinliği düzenleyen derneğe yönelik değildir, tam aksine kendisinin de belirttiği üzere organizasyon yerini ziyaret etmiş ve bahsi geçen ihtiyaç sahiplerine yardım konusunda  destek olunması gereken noktalarda siyaseti bir kenara bırakarak benimle iletişime geçebileceklerini ve elimden geldiği kadar faydalı olmaya çalışacağımı belirtimişimdir.

AMAÇ HENDEK İSE HEP BERABERİZ

Amaç Hendek halkına hizmet olduğu sürece her zaman beraberiz. Eleştirdiğimiz nokta ise yapılan Yöresel Pazar’ ın zaten zorda olan yerel esnafımızı dahil ederek yapılmamış olmasıdır.

- İlçemizde çiğ köfteci mi yok ?

-Tereyağı satan esnafımız mi kalmadı?

- Yoksa koca ilçemizde tatlıcımız mı bulunmuyor ?

 Eğer yapılan organizasyon Esnaf Sanatkarlar Odası koordinasyonu ile yerel esnafımız etrafında şekillendirilmiş olsa idi hem ilgili derneğe kaynak sağlanmış olur hemde şu zor günlerde üstelik aylarca kapalı kalmışken ve ciddi anlamda nakit sorunu yaşarken üzerine birde kapalı kaldıkları aylara bile   geçmiş sene ortalamalarına göre 5 – 15 bin lira arası elektrik ve doğalgaz faturalari ileride mahsuplaşmak üzere düzenlememişken ilçe esnafımıza nakit girdisi sağlanmış olur ve bir nefes olurdu ve bizi eleştiren sayın gazetecimizin yazısının sonunda belirttiği gibi birlikte ayakta alkışlardık.

EN HAFİF TABİRİ İLE OKUDUĞUNU ANLAMAMAKTIR

Tekrar belirtmek gerekir ise yapmış olduğumuz açıklamanın hiç bir noktasında dolaylı olarak dahi düzenleyicisi olan Ülkü Ocakları`nın ismi geçmemesine ve organizasonu değil organizasyonun düzenleniş şeklini eleştirmiş olmamıza rağmen ilgili derneğe düşmanlık beslediğimize dair açıklamaları iyi niyetli düşünerek en hafif tabirle okuduğunu anlamamak olduğunu düşünüyoruz.

Aksi taktirde amacın oldukça açık bir şekilde algı yönetimi yapmak ve kutuplaşmaya sebep olmak olduğu ortaya çıkar ki birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bundan daha tehlikeli ve zararlı bir amaç yoktur.

HENDEK’TEN YANA TARAFIZ

Bununla birlikte kimlerin güdümünde olduğumuzu merak edenlere ithafen yalnızca Hendek`ten Hendek Halkı`ndan taraf olduğumuzu belirtir, ilçemize faydası olacak tüm çalışmalara her alanda destek olacağımızı bununla birlikte yanlış gördüklerimizi de her zaman söylemeye devam edeceğimizi beyan ederiz.

      Saygılarımla,

 

     Fatih GÜDÜ

DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı