Güncel
Giriş Tarihi : 18-11-2020 10:29   Güncelleme : 18-11-2020 17:04

BABAOĞLU’NUN PUNA KARNESİ

PUNA KAN AĞLIYOR! Söz unutulur yazı , kayıt kalır. Babaoğlu, “Bizde yalan dolan yok” diyerek Puna mahallesinde seçmenlere hangi vaad ve sözler vermişti? Gelin birlikte hatırlayalım…

BABAOĞLU’NUN PUNA KARNESİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Puna mahallemizde yaptığı seçim mitinginde yöre halkına seslenmişti. Kendisini ehil başkan olarak niteleyen Babaoğlu, konuşmasında mangalda kül bırakmamış iktidara ve diğer adaylara verip veriştirmişti.

Babaoğlu Puna mahallesi sakinlerine neler söylemişti beraber inceleyelim. Söz gider yazı kalır, yarın verilen sözler önüne konulur, işte bizde söz verenlerin sözlerini önlerine koyuyoruz.

Babaoğlu’nun konuşmasını ana başlıklarıyla sizlere ve kendisine hatırlatmak adına başlıklar halinde anlatalım:

SİZİN UMUTLARINIZI BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM

-Babaoğlu konuşmasına ajitasyonla başladı ve ; “ iyi günde kötü günde beraber ağladık beraber güldük. Nihayet güleceğimiz son gün 31 Mart. Puna mahallemizinde ilçemizin diğer tüm mahalleleri gibi beklentileri ve umutları var. Bu umutları bize bağladınız biz de sizin bu umutlarınızı BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”…

PAZARYERİNİZ OLACAK

-Babaoğlu; “ sizler üretici insanlarsınız. Sizlerden 1 liraya alınan ürün pazarda 5 liraya satılıyor sizler para kazanamıyorsunuz. Sizler kendi pazarınızda bir şey satamıyorsunuz. Hendek’de müstakil büyük bir pazaryeri mevcut. 100 esnaftan 90 tanesi başka yerlerden geliyor. Önce bizim Hendeklimiz kazanmalı. Bakıyorum sizler pazaryerinin kenarında, köşesinde bırakılmış insanlarsınız. Tüm Hendekimize alternatif 3 pazaryeri daha kuracağız. Burada kendi ürünlerinizi kendiniz satacaksınız. Sizlere bu imkanları sağlayacağız. Bunları size Turgut Babaoğlu olarak sözünü veriyorum!!!”

BU MEYDANI MODERN MEYDAN YAPACAĞIM

-Babaoğlu; “ Modern gelişmiş yerler meydanlarıyla anılır. Burasıda güzel ve ciddi  bir meydan.  Burasını bölgeye yakışır bir şekilde meydan haline getireceğiz. Burasını Hendek’in örnek mahallesi olacak, bunun da size sözünü veriyorum”

YOLLARI DARALTMIŞLAR GENİŞLETİP ASFALTLA BULUŞTURACAĞIM

-Babaoğlu; “ yolları geziyorum, eksik mi eksik. Bir çok yer dar yapılmış kenarlarında boşluklar olmasına rağmen  iki araç yan yana geçemiyor. Bütün mahallelerimizi birbirlerine asfaltla bağlayacağız.”

ATALARINIZIN BAĞIŞLADIĞI YERLER SATILMAYACAK

-Babaoğlu; “mahallenizin en büyük sorunlarından bir tanesi  köy tüzel kişiliğine ait yerlerin büyükşehir yasası istikametinde bu yerlerin belediyeye intikali. Mahalle sakinleri diyorlar ki, ( bunları bizim atalarımız dedelerimiz bağışladılar. İstediler ki buralardan gelecek gelir ile camilerimizin bakım ve onarımları yapılsın. Bu yasa ile bir hak talep edemiyorsunuz. Bununla ilgili iki çözüm yolumuz var.

1-Bu yerleri sizlerin kullanımına sunacağız” önerisini dile getirerek,  Ya bir dernek kuracaksınız ve bu yerleri kendi ukdenize alacaksınız. Buraları size cüzi bir bedel karşılığında satış yapacağız.

2-Bu yerlerin kiralanması ve ücretlerinin bizzat köyün camilerinin bakım ve onarımında kullanılmak üzere kiraları direk size aktarılacak. Bu sözüde size Turgut Babaoğülu olarak veriyorum.

ALT YAPI SORUNUZU ÇÖZECEĞİM

Babaoğlu; “ burada büyük bir alt sorun var. Puna mahallemizin çözme şansı var. 2.OSB’ye giden büyük hat buradan geçiyor. Belediyemiz imkanlarıyla küçük bir çalışmayla bu hatlarınızı buraya bağlamamız bizim imkanlarımız dahilindedir. Bu hatların o hatta bağlanması çalışmasını bizzat biz kendimiz yürüteceğiz. Bütün finansını biz karşılayacağız, çok büyütülecek bir iş değil.

70 MİLYONLUK BÜTÇEMİZ VAR KİMSEYE İHTİYACIMIZ YOK

Babaoğlu; “ hani birileri diyorlar ya AK Partinin belediyesi olmazsa hizmet alamazsınız. Başka partiye oy vermeyin. Turgut Baboğlu kazanırsa size hiçbir şey veremez diyorlar hepsi YALAN KONUŞUYORLAR. Çünkü Hendek Belediyesinin küçümsenemeyecek bir bütçesi var. 70 milyon… Acil ve öncelikleri belirlenmiş bir programla 70 milyonluk bütçeyi siz değerli Hendek halkına eşit ve adil bir şekilde dağıtıp bu hizmetleri iş bilen, ehil insanla, sizlerin seçeceği ehil bir belediye başkanıyla yapmamız hiç sorun değil. Biz bunların üstesinden gelecek bilgiye, birikime, tecrübeye sahibiz”

BÜTÜN ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ HAZIR

Babaoğlu; “ biz belediye başkanlığını kazanmanında ötesinde kazandığımızın ertesi günü günü birlik projemiz , planımız neler yapacaklarımız bile hazır.Biz hazırız siz hazırmısınız” sözleri alanı dolduran yüzlerce yöre insanı tarafından alkışlarla desteklenmişti.

BİZ DERSİMİZE İYİ ÇALIŞTIK

Babaoğlu; “ biz kendimizi ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere hizmete adadık. Sizlerin tüm ihtiyaçlarınızı sadece Puna bazında değil tüm Hendek olarak biliyoruz. Artık kabına sığmayan ve gelişmekten başka yolu olmayan bir Hendek var. Kuracağımız ekip, yapacağımız işler bizim için ders niteliğinde DERSİMİZİ İYİ ÇALIŞTIK bundan emin olabilirsiniz. İnanın yapacaklarımıza onların hayallari bile yetmez.”

HENDEK’İN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK

Babaoğlu; “ ya başkan niye bu kadar iddialı konuşuyorsun? Evet… Hendek’e bakıyorum. Yapılmayan çok küçük işleri gördüğümde gerçekten üzülüyorum. Hendek’in onca yılı heba edilmiş. Sizlerin kaybedecek bir 5 yılınız daha yok. Kaybedecek bir 5 yılımız daha yok. Hendek büyüyecek, genişleyecek. Bizim hesaplarımıza göre Hendek 10 yıl sonra 250 bin nüfusa uzanacak. “

STADYUMUNUZU BEN YAPACAK SİZİN HİZMETİNİZE SUNACAĞIM

Babaoğlu; “( Puna mahallesi gençleri bana dediler ki, bir stadımız var onu dahi bir türlü yaptıramadık)  daha önceki belediye başkanımız bizim ricamız üzerine bir başlangıç yaptı ama tamamı gelmedi. Gençlere siz söylüyorum. O futbol sahasını bitirip sizin hizmetinize açacağım”

PUNA’YA MODERN TESİS SÖZÜ

Babaoğlu; “ Hendek’imizin genelinde 5 adet sosyal tesis  yapacağım. İçinde futbol, voleybol, basketbol sahalaı ve çocuklarımızın oynayacağı, beraberinde dedesi ve ananesi ile vakit geçirebileceği , ,iç,inde söz, nişan ve düğün gibi sosyal etkinliklerin icra edileceği , beraberinde muhtarlık bürosununda bulunduğu tesis yapacağım. Bu 5 tesisten bir tanesini Puna’ya yapacağım. “

PUNA MERKEZ OLACAK

Baboğlu; “ Puna bir çok köy yolunun kesiştiği bir bölge, merkez. Buradan Akyazıya, Çamlıcaya, Kargalıya, E-5’e kadar ulaşabiliyorsunuz. Bu merkezi merkeze uygun olarak yapmamız lazım. Bunu yapmanın sözünü veriyorum. 1 Nisan’dan sonra bunun farkını göreceksiniz”

PUNA’YA DOĞALGAZ GETİRECEĞİM

Baboğlu; “ Puna mahallemizde sorun olarak görülen imar durumu 1 yıl içinde tamamlanacak ve buraya  Doğalgazı getireceğiz. İş bilenin kılıç kuşananın” diyen Babaoğlu; “ biz işimizi, ne yapacağımızı biliyoruz. Şimdi sıra sizde sizler bize inanacaksınız, güveneceksiniz, bizim arkamızda duracaksınız. Bizde başımızla, canımızla gece gündüz sizler için çalışacağız”

SİZE BABAOĞLU SÖZÜ

Babaoğlu; “ Bize destek verecekmisiniz” diyen babaoğlu kendisini dinleyen mahalle sakinlerinin alkışlarla destek vermesi üzerine, “ BENDE SİZLERE SÖZ VERİYORUM”  diye konuştu.

GÖNÜLLERE GİREMEYENLER GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPAMAZLAR

Babaoğlu; “ Hizmet etmek bizim işimiz.” Diyen Babaoğlu, iktidara sataşarak; “ gönül belediyeciliğinden dem vuruyorlar, Gönüllere giremeyenler gönül belediyeciliği yapamaz. Ben sizlerin gönlündeyim.Bunu biliyorum. Sizde benim gönlümdesiniz. “ diyen babaoğlu het-yecanlı kalabalığa selenerek; “ BANA SAHİP ÇIKACAK MISINIZ?” sorusunu sorduğunda  vatandaşlar yine alkışlarda destekte bulunmuşlardı.

BİZDE YALAN DOLAN YOK!

Babaoğlu; Puna mahallemizin ihtiyaçları muhakkak ki vardır. Bugün burada anlattıkların sizlere kısa vadede yapacağımız hizmetler bütünü. Neyi yapacağımızı neleri yapamayacağımızı biliyoruz. O yüzden bizde YALAN DOLAN yok!!!”

SİZ GELMEYECEK BEN SİZE GELECEĞİM

Babaoğlu; “bizi muhatap almanız için belediye kapılarında gezmenize gerek yok. Burada büyüklerimiz, muhtarlarımız, ablalarımız var. Bana ( köy halkı senle görüşmek istiyor gel buraya diyeceksiniz, başım üstüme diyeceğim ve ben sizin yanınıza geleceğim!!! )Her türlü derdinizi de dinleyeceğim.”

SİZE BABAOĞLU SÖZÜ: TÜRBENİN ONARIMI VE BAKIMINI YAPACAĞIM

Babaoğlu; “ burada camimizin yanında bir türbemiz var. Burada her yıl mevlid okutulur bende her sene gelirim. Kadın kollarımız burayı gezdiler. Türbenin manevi havası var ama tadilata ihtiyacı var. Halıların değişmesi lazım dediler. Orayı Puna mahallesine yakışır bir hale getirelim bununda sözünü sizlere veriyorum. Puna mahallesi hayırseverdir, yardımseverdir. Zengin işadamlarımız var. Orayı yeni baştan düzenlemek, tadilatını yapmak bize nasip olacak. Bize bu fırsatı verin bizde bir hizmet yapalım. “

HER ZAMAN KAPIM SİZLERE AÇIK

Babaoğlu; “ biz burada size siyaset yapmadık. Biz kardeşlik için geliyoruz, dostluk için geliyoruz. Belediyede A partili, B partili, C Partili demeden sizlere hizmet edeceğimin sözünü buradan veriyorum. Bir yerlere gidip üye olmanıza gerek yok. Amca, dayı, halanızın belediyede olmasına gerek yok. Bu kardeşinizi Puna’lı kabul edin, Puna’nın öz evladı kabul edin. Her zaman kapım sizlere açık.