Güncel
Giriş Tarihi : 17-11-2020 12:51   Güncelleme : 19-11-2020 09:07

KASAP ET DERDİNDE, KEDİ CAN DERDİNDE!!!

Prens gazeteci yine bize taş atmayı ihmal etmedi, zaten atmazsa şaşırırdım…Her zaman olduğu gibi yine mikserliğini yapmakta, kaostan beslenen bu zihniyet suyu bulandırıp balık avlama peşinde...

KASAP ET DERDİNDE, KEDİ CAN DERDİNDE!!!

5 YILLIĞINA YÖNETİM YETKİSİ VERİLŞDİ İLÇENİN TAPUSU DEĞİL

İlçemizde 10 gün açık kalması kararlaştırılan ve en yetkili kişi el emin, ilçe halkının geleceğini belirlemesi, ilçe halkının haklarını koruması yönünde 5 yıllığına yetki verdi. Ama gel gör ki bu yetki bilinçli bilinçsiz kullanılıyor.

İlçe esnafının bağlı olduğu kuruluşunun temsil makamında oturan Mehmet Demirel’inde açıkladığı üzere, yaşadığımız bu pandemi sürecinde ilçe esnaflarının siftahsız dükkan kapadıkları bir ortamda adı ister fuar, ister panayır, isterse kermes olsun. İlçeye bir şey kazandırmak bir yana ilçe esnafının sırtındaki kambura bir kambur daha eklemekten öteye gitmedi , gitmeyecek…

Sen bırak muhatabı cevaplasın

Yazdığımız haberler tarih ve saat sıralamasına göre gerek internet sayfamızda gerekse basılı yayın organımız Hendek Şafak Gazetesi sayfalarında mevcut. Doğruları, eksikleri,hataları ve yapılan yanlışları dile getirmemiz karşılığında nedense işin muhatabı konumunda olan yerel yönetim başındaki yetkili kişi üç maymun’u oynarken ses prens gazeteciden geliyor, neden acaba?

İlçe başkanları bu söyleme destek vermeyecekler de…

Oda başkanı Demirel, konuyu bürokratik söylemlerle izah etmiş, yanlışlığa dikkat çekmiş.İlçemizdeki siyasi parti temsilcileri de oda başkanının bu söylemine, şikayetine destek vermişler, ne var bunda? Bundan doğal daha ne beklenirdi ki?

Sanki Demirel’de buna taraf ama esnafa şirinlik olsun diye açıklama yapmış imasında bulunmak oda başkanımızı övmek değil bilakis küçültmektir

Prens yazar öyle bir dil kullanmış ki adeta Demirel’i ( Makam gereği) diyerek öveyim derken yermiş, yerin dibine sokmuş…Prens yazar bununla da yetinmemiş oda başkanının kendi düşüncesine göre ( bu durumdan yerel yönetim başkanının da muzdarip olduğunu) belirtmiş. Doğrudur-yanlıştır tartışılır bizi ilgilendirmez.

Herşeyden haberi olan prens gazeteci belgen varsa konuş yoksa algı yapmaya çalışma

Ama yazara sormak gerek. Demirel’in elinde ( bende muzdaribim) şeklinde bir yazılı evrak mı var? Ya da belediye başkanının böyle bir söylemi mi var?

Bırakın bu algı operasyonlarını, iyi polis kötü polisçilik oyunlarını da konunun özüne gelin.

Mademki yerel yönetim başkanı muzdarip verdiği izni iptal etsin. Zararın neresinden dönülse kardır…

Adına Yöresel Fuar denilen bu etkinliğe 10 gün süre ile izin veren makam kim???

İnsan kendi verdiği böylesi garip bir karardan dolayı nasıl muzdarip olabiliyor? Yetki onda vermeseydi izin… Yok illede muzdarip ise iptal etsin verdiği kararı kaldırsın fuarı…Kaldı ki pamdemi salgının yükseldiği bu dönemde Sakarya Valisi tarafından ( işiniz yoksa dışarı çıkmayınız) vurgusu ve  bu tür organizasyonları yasaklayan açıklaması ortada duruyor. 

Yani şimdi ilçemizde siyasi  parti temsilciliğini yapan kişiler oda başkanının bu açıklamasına sessizmi kalmalıydılar? Yerel yönetim başkanının muzdarip olduğunu mu haykırmalıydılar? Bu ne menem çelişki anlayan beri gelsin…

Kalemşörlükte bir yere kadar

 Yazar birde tutmuş ilçe başkanlarını TBMM tarafından yıllardır yapılmayan,gündeme dahi alınmayan gros marketler hakkında bir kanun çıkarmamalarının hesabını ilçe başkanlarından sormaya kalk mıyor mu? Güler misin, ağlar mısın???