Asayiş
Giriş Tarihi : 16-11-2020 09:23   Güncelleme : 16-11-2020 09:23

JANDARMA 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

Hendek İlçe Jandarma jandarma ekipleri, Hendek Jandarma komutanı Teğmen Hasan Alataş idaresinde uluslararası karayolu D-100 üzerinde yol kontrolü yaptılar.

JANDARMA 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

SABAHIN İLK IŞIKLARINDA

İlçemiz Nuriye mahallesi sarıbayır mevkiinde Düzce-Hendek istikametinde sabahın ilk ışıkları ile başlattıkları yol kontrollerinde onlarca araç  denetlendi  sürücü ve beraberindekiler GBT kontrolünden geçirildiler.

ŞÜPHELİ SÜRÜCÜLERE VE ARAÇLARDA SIKI ARAMA

Her türlü yol emniyetini ve güvenlik kontrolünü alan jandarma timleri özel ve toplu taşıma araçlarını durdurup  vatandaşların  HES kontrollerini , kimlik kontrollerini ve içişleri Bakanlığı tarafından yürülüğe sokulan Pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol ettiler. Bununla yetinmeyen ekipler şüpheli vatandaşların üst aramasını ve araç içi aramasını da yapmayı ihmal etmediler.

JANDARMA 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

Ekipler, D-100 karayolu Düzce –Hendek girişinin Marmara bölgesinin doğu istikametinden  giriş kapısı olarak çok stratejik bir konuma sahip olduğuna dikkat çekerek; “ ülkemizin içerisinde bulunduğu, terör örgütlerinin ve bu örgütleri taşoren olarak  kullananların ülkemizi karıştırmak, ülkemizin huzurunu bozmak adına her türlü illegal eyleme imza atma yarışındalar. Güvenlik güçleri olarak bizlere düşen gören vatandaşımızın can ve mal emniyetini korumak ve kollamaktır. Bu amaç çerçevesinde ilçemizin değişik bölge ve güzergahlarında bu tür uygulamalar değişik saat dilimlerinde devam edecektir”  diyerek jandarmanın günün 24 saatinde görev başında olduğunu ifade ettiler.

NOT: Yol asayiş uygulama videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.