Güncel
Giriş Tarihi : 15-11-2020 10:58   Güncelleme : 15-11-2020 11:04

TUVALETİ DAHİ OLMAYAN BİR HAYVAN PAZARI!!!

MEZBAHANE IN-HAYVAN PAZARI OUT! Hendek Belediyesinin ilçemiz Başpınar mahallesinde yıllardır hizmet veren mezbahanenin özel sektör eliyle yapılarak modernleştirilmesinin ardından hemen bitişiğindeki mahalle içerisindeki alanda belediye yetkililerince bir dizi rütuşlar yapılmış, hayvan pazarını ve mezbahanesini modern bir yer olarak kamuoyuna açıklamıştı.

TUVALETİ DAHİ OLMAYAN BİR HAYVAN PAZARI!!!

MEZBAHANE MODERN, HAYVAN PAZARI HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Bugün günlerden Pazar ve ilçemizin hayvan pazarı… Gazetemizi arayan bazı hayvan  sahipleri  (Celep)’ler Hendek hayvan pazarında yaşadıkları sıkıntıları bizimle paylaşarak kendilerinin seslerinin duyurulmasını istediler. Mikrofon uzattığımız celep’ler; “ biz ilimizin her bir yanında kurulan hayvan pazarlarına gidiyoruz. Mudurdu’dan  Gerede’ye, Bilecik’ten Tosya’ya kadar.  Hendek hayvan pazarında yaşanan rezaletlerin hiç birini yaşamıyoruz. Yüzlerce celep’in ve müşterinin geldiği Hendek Hayvan Pazarında insanların zaruri ihtiyacı olan bir WC’si dahi yok.  Hayvanlarımız açıkta, kış şartları hakim. Üstleri örtülmemiş, korunaksız , sadece etrafı tel çitlerle çevrilmiş alanda küçükbaş hayvanlarımız soğuğun , yağmurun altındalar. Bu hastalık demek, sağlıksız et demek” Dediler.

MAHALLE İÇİNDEKİ  HAYVAN PAZARI KAÇAK MI?

Celepler; “ Bu yaşananlar  üreticinin ekonomik zararı demek. Yasal boyutta ilçe Tarım Müdürlüğünce onay dahi verilmemiş alanda mahalle içerisinde kurulan hayvan pazarına gelen insanlar ikinci sınıf vatandaş mı? “ diyerek şikayet ve serzenişte bulundular.

VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUM

Pazarın hemen yanıbaşında ikamet eden Yavuz Ardıç kardeşimizde; “ burada mevcut olan çay oocağını ben işletiyorum. Ancak gördüğünüz gibi belediye başkanımız verdiği sözü dahi tutmadı ve insanların oturdukları alanların üstlerinin kapalı olmamamsından dolayı ne oturan var ne çay salep içen.

HAYVANLARDA HAYVAN SAHİPLERİDE PERİŞAN

Her yer ıslak her yer çamur çökek içerisinde. Bunlar vatandaşa reva mı?” sorusunu yöneltti.

BAŞKAN GELSİN DERDİMİZİ YÜZÜNE DE SÖYLERİZ

Mikrofonumuza konuşan celeplere , “ Bu şikayet ve serzenişlerinizi belediye başkanı buraya gelse aynısını yüzüne söyler misiniz? Sorusunu yönelttiğimizde, “ keşke belediye başkanı buraya gelse bizim neler çektiğimiz görse. Bizi dinlese aynı şikayet ve sitemlerini yüzüne söyleriz” diyerek belediye başkanını hayvan pazarına gelmesi yönünde davette bulunuyorlar. Gelir gelmez kendi insiyatifinde.  

Not: Haber videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.