Güncel
Giriş Tarihi : 14-11-2020 15:07   Güncelleme : 14-11-2020 15:07

GÜLE GÜLE MARTİN…

Tarih 31 Mart 2019’unun akşamını gösterdiğinde, Babaoğlu’nun Hendek Belediye Başkanı olduğunu ilan ediyordu. Hem de güçlü kuvvetli iki ittifaka rağmen…

GÜLE GÜLE MARTİN…

Belediye kanununu incelediğimizde her şey bir kanun, yönetmelik ve nizam içerisinde işlemekte, her mürüdün, belediyede görev alan memur ve işçilerin yapacakları görevler manzumesi yazılıdır.

SÖZ VERMEK YETMEZ SÖZÜ YERE DÜŞÜRMEMEK GEREK

Başkanın seçim meydanlarında “ bir bayan üyemizi belediye başkan yardımcısı yapacağım!!!” söylemini ne hikmetse unutmuş biz yine de hatırlatalım.

Başkan yine seçim meydanlarında TV!! Ekranlarında ( benim parti değiştireceğimi söylüyorlar bunlar külliyen yalan!!!) dediğini bir kez daha anımsayalım.

Bu sözü de unutan başkan 9 ay sonra parti değiştirdi. Bununla da yetinmedi 3 olan belediye başkan yardımcılığı kadrosuna bir yenisini daha ekledi. O günlerde bunun dedikodusu çok oldu bizlerde bu topa girdik ve “ durum bakalım hünerlerini görelim, önyargı ile bakmayalım, zaman en iyi ilaçtır” demiştik.

17 Mayıs tarihinde ilçemiz belediyesinde başkan yardımcılığı kadrosu verilen  infaz memuru Sedat Martin iş başı yaptı.Sayılı gün çabuk geçer ve geçti. İşte  haftaya 6 aylık süresi doluyor. 17 Kasım itibarı ile müdürlük diplomasını! almış olacak ve büyük ihtimalle ilçemizden ayrılacağı kulislerde dillendirilirken ilginç bir gelişmenin yaşandığını duyduk.

RTÜK’TEN İSTEDİĞİ ONAYI ALAMADI  HENDEK DAMA TAŞI!

Martin, bir arkadaşı ile RTÜK başkanı ile görüşerek Hendek Belediye başkan yardımcılığından yatay geçiş ile RTÜK’e geçmeyi planlamış ancak bu istek RTÜK başkanınca kabul görmemiş. İddialara göre Martin bu durum karşısında (B) planına geçmiş, kendisini Akyazı Belediye başkanlığına hazırlıyor. Kimbilir belki de Akyazı belediye başkan adaylığının yolu Hendek Belediyesinden geçiyordur! Yani anlayacağınız Hendek Belediyesi Başkan yardımcılığı makamını DAMA taşı gibi kullanmanın hesapları içinde.

 

İlçemizde 6 aydır başkan yardımcılığı görevine getirilen Martin’i;

- ilçenin sokağında , caddesine köyünde kahvesinde  gören var mı?

-Yakın arkadaşları hariç ilçede tanıyan var mı?

-Siz çarşıda, pazarda görseniz tanır mısınız?

-Hangi projenin altına imza attı?

-Koltuktan aldığı gücü bir kenara bırakırsak, işgal etmiş olduğu  makama ne kattı? Kocaman bir HİÇ’ten başka…

SADAKAT LİYAKATA ÜSTÜN GELDİ!

Anlaşılan o ki parti değiştirmenin karşılığı  olarak Hendek Belediye Başkan yardımcılığına oturtulan Martin, liyakat istikametinde değil sadakat istikametinde veya bir bedel ödeme karşılığında bu koltuğa oturtulmuş, paye verilmiş bir kişi rolünde.

HİÇ DEĞİLSE YAPILAN BİR YANLIŞI BİR DOĞRU İLE DÜZELTİNİZ

17 Kasım’dan sonra  Hendek Belediye Başkan yardımcılığı sayısı tekrardan üçe düşecek. MHP gurubunun da bir bayan meclis üyesi mevcut. Verilen söz de var. İşte size fırsat.

BÜYÜMEK KOLAYDIR BÜYÜK KALMAK ZORDUR

Hem  sözünüz yere düşmeyecek hem verdiğiniz sözü yerine getirmiş olacaksınız. Bilmem hatırlatmamda mahsur var mı? Hendek Belediyesi 1907 yılında kurulan bir kurum. O tarihten bu güne gelinen süreç içerisinde bayan meclis üyelerinden belediye başkan vekilleri oldu ancak başkan yardımcısı hiç olmadı. Büyük adam olabilirsiniz ancak büyük kalmak meziyet ister, verilen sözlerin tutulması gerekir. Tutun sözünüzü yarın torunlarınıza anlatacağınız güzel bir miras olur.

O nedenle bu fırsatı değerlendirme sorumluluğu da insiyafi de  sizde. Belki bunu da yapmayacaksınız. O vakit ikinci alternatif Cumhur İttifakı…

VERMEDEN ALMAK ALLAH’A MAHSUS

Her konuşmanızda her açıklamanızda Cumhur İttifakı vurgusunda bulunuyor, “benim icraatlerime sahip çıkınız, aksi takdirde vaktinde olacağı düşünülen  2023 genel seçimlerinde beklenilen başarıyı sağlayamazsak burada belediye başkanı olmamızın hiçbir değeri kalmayacağını”  kongre konuşmasında siz ifade ettiniz.

SAMİMİYET TESTİ!

Vermeden almak Allah’a mahsustur.Şu halde ittifakın diğer kanadı AKP’den beklediğiniz desteğin gelmesini istiyor ve arzuluyorsanız, söylediklerinizde samimi iseniz  hadi gelin Aralık ayı meclis toplantısında gündeme ilave edin ve  mecliste gurubu bulunan ittifakın bir meclis üyesini belediye başkan yardımcılığı koltuğuna oturtunuz.