Güncel
Giriş Tarihi : 13-11-2020 10:53   Güncelleme : 13-11-2020 19:12

AĞAÇ BUDAMA ARACI MI AĞAÇ BUDAMA APARATI MI?

ALGI GEMİSİ! Özel müteşebbisin AR-GE çalışmaları sonucunda bir ihtiyaca cevap veren aparatları üretmesi ne kadar güzel iş ise, Hendek Belediyesi’nin de bu aparata ulaşıp makine parkuruna kazandırması o kadar yerinde bir iş olmuştur.

AĞAÇ BUDAMA ARACI MI AĞAÇ BUDAMA APARATI MI?

AĞAÇ BUDAMA MAKİNASI MI, APARAT MI?

 Belediye basın müdürlüğünden servis edilen reklama yönelik yanlı haberleri sayfalarında yer veren yerel basın JCB iş makinasına demonte edilen bir aparat vasıtası ile farklı bir çalışma alanına yönelik hizmet verme kabiliyetine ulaşan iş makinasını,  YENİ BİR AĞAÇ BUDAMA MAKİNASINI ARAÇ FİLOSUNA KATTIK! Söylemi ile kamuoyuna duyurdular.

PİREYİ DEVE YAPAN BİZ MİYİZ ONLAR MI?

Hendek Belediyesi önünde halkın gösterimine sunulan, aparat takılması ile farklı bir görünüme ulaşan iş makinasını incelediğimizde haber içeriği ile gerçeğin farklı olduğuna şahit olduk.

Şimdi bu haberi bu şekliyle yaparak kamuoyuna servis edenlere soruyoruz:

Bilindiği üzere ilçemiz coğrafi olarak dağlık ve aşırı yağış alan bir coğrafi yapıya sahip. Kar yağışının yoğun olduğu ilçemizde önceki belediye başkanları, mevcut iş makinalarının( kar küreme, grayder vs..)  ihtiyaca yeterince cevap vermediğini görüp uzak mahalle muhtarlarına çağrıda bulunarak;  (traktörü olan vatandaşlarımız traktörlerinin önüne ya da arkasına  takacakları kar küreme bıçağı aparatı ile kendi bölgelerindeki yolları açabilirler. Kullanılan akaryakıtı belediye olarak biz karşılamaya talibiz)  söylemi üzerine bazı uzak mahallelerde bu sistem faaliyete geçmişti.

Bunun en güzel örneğini  Esentepe Muhtarı Esentepe Mahallesi Muhtarımız Abdullah Serbest ve Mahalle sakinleri olarak, İlçemizde kardan kapanan yollar ve hizmet konusunda her şeyin Belediyeden beklenmemesi gerektiğini, halk olarak ellerinden gelen yardımı yaparak  birden  fazla traktöre kar küreme aparatı takmışlar ve Belediyenin yükünü hafifletme ve çalışmalarının hızlanması adına her zaman hazır olduklarını  ifade etmişlerdi.

Şimdi traktöre takılan bu aparat ile farklı bir iş kolunda hizmet verebilen bu traktörleri GRAYDER-DOZER  gibi gösterip  Hendek Belediyesi makine parkuruna  AĞAÇ BUDAMA MAKİNASI kazandırdık!!! Şeklinde  habere imza atması ne kadar ilginç.

İŞİN GERÇEĞİ

İşin gerçeğini yazacak olursan Hendek Belediyesi araç parkında bulunan JCB tipi bir iş makinasına bahse konu olan aparatı montajladı.Olay bundan ibaret.

 

AĞAÇ BUDAMA MAKİNESİ!!! HAYIRLI OLSUN

Hendek halkına daha iyi ve daha kaliteli bir şekilde hizmet vermek adına araç filosunu genişletmeye devam eden Hendek Belediyesi, ağaç budama makinesi ile araç filosunu güçlendirdi.