Güncel
Giriş Tarihi : 07-11-2020 13:25   Güncelleme : 08-11-2020 14:23

DEPOMUZU KULLANSINLAR AMA KONTROLÜ VE DAĞITIM YETKİSİ BİZDE OLMAK ŞARTIYLA!!!

Prens gazeteciden yeni bir ALGI operasyonu… Sorun'un ifade edilişinin videosunu yayınladı da meclis başkanının bu soruna ne şekilde destek verileceği söylemini nedense yayınlamadı.

DEPOMUZU KULLANSINLAR AMA  KONTROLÜ VE DAĞITIM YETKİSİ BİZDE OLMAK ŞARTIYLA!!!

Kaldı ki Kızılay’da, TRAC’da birer kamu yararına gönüllülük esasına dayalı dernekler. Belediye bunlara destek verirken yine bir kamu yararına hizmet veren Ortopedik Engelliler Derneğine farklı statüde yaklaşması… Siz bu derneğin başkanı olsanız bu teklife evet der misiniz?

  Kasım ayı meclisinde AKP Meclis üyesi Hamit Canlı’nın gündeme taşıdığı, “ilçemizde hasta yatağı eksiği var.  Belediyede ilgili arkadaşı aradım hasta yatağı ile şu an itibarıyle sıkıntı olduğunu, sırada 49 kişinin beklediğini  bizim 50 ci sırada olduğumuzu söyledi. Hasta yatağı konusu büyük ihtiyaç bu konuda hassasiyet gösterilmesini isteriz. Bunun üzerine  bu konuda  görev icra eden Ortopedik Engelliler Derneği  ilçemizdeki bu eksikliğe katkı sağladı kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sorunumu anlattığımda yardımcı olacağını söyledi ve sorunumuzu giderdi.” Dedi.

BU TÜR DERNEĞE YARDIMCI OLMALIYIZ

Canlı, Ortopedik Engelliler Derneğinin deposuna gittiğinde yaşadıklarını özetleyerek; “ deposuna gittiğimde  tekerlekli sandalyelerden hasta yataklarına kadar her şeyleri mevcut ancak bir depo sorunları var bütün eşyaları iç içe üst üste durumda. Bunun dışında dışarıda yatakları da var. Kendisi bizden depo konusunda yardım istedi. Bu tür derneklere belediye olarak hiç değilse depo desteğinin verilmesi  onların daha da verimli çalışmalarına imkan sağlayacaktır. Bununla ilgili yardımcı olmanızı istirham ediyorum” diye  talepte bulundu.

HER İSTEYEN DERNEĞE DEPO TAHSİS EDEMEYİZ

Meclis başkanı, meclis üyesinin bu isteğine; “ hasta yatağı, tekerlekli sandalye akülü aküsüz  bu tür malzemelerin yenilerini stoklarımıza ekliyoruz. Ama Hendek’imiz çok büyüyor. Her geçen gün yeni hastalarımız oluyor yeni ihtiyaçlar doğuyor. Yetişmeye çalışıyoruz. Eksiklerimiz tabiki var ama tamamlıyoruz.”

KONTROLÜ VE DAĞITIMI BİZDE OLMAK KAYDIYLA!

Meclis başkanı; “ Derneklere gelince  her isteyen derneğe depo verme şansımız yok. Dükkan ya da depo stoğumuzda yok. Ama arkadaşlarımız bu faydayı sağlamak istiyorlarsa kendi ürünlerimizi koyduğumu bir depomuz var. KONTROLÜ VE DAĞITIMI BİZDE OLMAK KAYDIYLA!!!  Getirsinler depomuza biz bunları ihtiyaç sahiplerine verelim. Biz ilgili arkadaşlara rahatlıkla hizmeti götürürüz bir sıkıntı yaşanmaz” diye yanıtladı.