Güncel
Giriş Tarihi : 06-11-2020 16:32   Güncelleme : 08-11-2020 14:23

CAMİ BAHÇESİNİ HAFTADA 1 KEZ YIKAMAK ÇOK MU ZOR?

Hendek’i baştan aşağı sabunlu suyla yıkayan belediye isterse bu sorunu da çözer. Yaklaşık 1 ay kadar önce yaşanan pandemi dolayısı ile alınan tedbirler istikametinde camilerin özellikle Cuma günleri cemaati almaması nedeni ile cemaatin bir çoğu ya cami bahçesinde ya da yollarda ibadetlerini yapmak zorunda kaldıkları bir gerçek…

CAMİ BAHÇESİNİ HAFTADA 1 KEZ YIKAMAK ÇOK MU ZOR?

SORUNLARI SORUN ETMEZSEN SORUN DEĞİLDİR...

Bu gerçekler ortada iken ilçemizin meydanında yer alan tarihi Büyük Cami bahçesinde cemaatin yaşadığı çileyi; " GÜVERCİN PİSLİĞİ İÇİNDE İBADET” başlığı ile haberleştirip  kamoyunun hassasiyetlerine kulak verilmesini ve sorunun giderilmesini istemiştik.

AYLAR OLDU TIK YOK

O günden bu güne hiçbir değişiklik yok. Ne belediye ne de itfaiye müdürlüğü yaşanan bu sıkıntıyı ne yazık ki görmezden geldiler ve hala görmezden gelmeye devam ediyorlar ki anlamak mümkün değil.

İTFAİYE DE BELEDİYE DE ÇÖZÜM OLMUYOR

Dün ilçemizdeki Büyükcami bahçesinde gönüllü cami cemaatinden iki vatandaşımız çeşmeye taktıkları hortum ve ellerine aldıkları süpürge ile cami bahçesinde oluşan gücercin pisliklerini temizlemekte olduklarına şahit olduk. Neden siz? Dediğimizde; “  itfaiye  ya da belediye ilgilenmiyor” cevabını verdiler.

Zira, Hendek  itfaiye amirliği ( bana emir ve talimat verilmeli) diyerek Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Müdürlüğünü adres gösterebilir anlayışla karşılanabilir ancak, Hendek  Belediyesi’nin   ( İtfaiye müdürlüğü bana bağlı değil!)  gerekçesi ipe un sermekten öteye gitmeyen bir gerekçe olur şöyle ki;

SORUN ÇÖZÜLMEK İSTENİRSE  BELEDİYE YAPAR

Pandemi başladığı günlerde Dikmen ve Aksu mahallesi muhtarlarının kendi imkanları ile mahallelerine kazandırdıkları itfaiye araçları ile geceden başlanıp sabahlara kadar süren ve o günkü gazetemizde de ( HENDEK HENDEK OLALI BÖYLE TEMİZLİK GÖRMEDİ) başlığı ile haberleştirdiğimiz bu habere istinaden; ( dün bu imkanları kullanma becerisini gösteren Hendek Belediyesi bugün bu imkanını niçin kullanmıyor?) sorusuna nasıl bir yanıt verecektir merak konusu.