Güncel
Giriş Tarihi : 05-11-2020 09:39   Güncelleme : 05-11-2020 15:40

ŞAMPİYONLARA YEMEK YOK!

Efsane başkan Ali İnci, Türkiye şampiyonlarına ALTIN+PARA, Avrupa şampiyonlarına ARABA, Dünya şampiyonlarına EV, Olimpiyat şampiyonlarına da ARABA+EV VE EŞYASI+EŞ sözünü hayata geçirirken Babaoğlu sporcuların yemeklerini kesti…

ŞAMPİYONLARA YEMEK YOK!

NEREDEN NEREYE…

EV-ARABA+EŞ

Daha önce şampiyon olan sporculara 3 araba ve 1 ev veren Hendek Belediyesi, Avrupa Şampiyonu olan Ensar Karabacak’a, Büşra Tosun’a  araba, antrenörlere para ödülü, diğer sporcuları da altınla ödüllendirerek sporcuları teşvik etmişti.

SPORCUYA DESTEK NASIL OLURMUŞ?

Bununla yetinmeyen İnci, sporcularımızın yetişmesinde büyük emeği ve katkıları olan hocalarımıza da ödül olarak  yüksek meblaların yazılı olduğu ÇEK’ler vermek sureti ile ödüllendirmişti. Hatta bu teşviklerin devamının gelmesi adına  mecliste karar da aldırmıştı.  İnci, bunun yanı sıra benzer teşvik ödüllerini  En Güzel Kur’anı Kerim okumalarında derece alan kardeşlerimize de verdi.

Bireysel sporların diğer bir dalı olan King Box sporunda şampiyonluğa uzanan Ferhat Akburak’a da  şampiyonluğundan ötürü ARABA ödülünü vermişti.

İLK AKLIMIZA GELEN ŞAMPİYONLARIMIZ

İlk aklımıza gelenleri sayacak olursak Büşra Tosun,Ensar Karabacak, Yunus Özel, Ömer Faruk Ateş, Mükremin Aktaş, Abdülsamet Başar, Berat Büyüktazim,Ümit Bedel, Bedirhan Tan, İrem Durmaz, Serhat Kırık, engelli kızımız Rümeysa Akyüzlü  bunlardan bazıları.

BİREYSEL SPORLARDA DAHA BAŞARILIYIZ

Bireysel spor dallarından Karate ve Güreş spor dalına baktığımızda Hendekli sporcularımızın Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında  bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşımızı okutan bu sporcularımızın her birinin başarısının altında Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü olduğunu, hocalarımızdan Nurkan Kayacık, Sefer Sarı ve Zafer Başar’ın imzalarının olduğunu görüyoruz. 

HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Bireysel sporlarda sporcuların daha iyi imkanlar sağlayan kulüplere transfer olduklarını dikkate alan  başkan İnci; “ bizi bırakıp gitmelerini önlemek, sporcularımıza daha iyi imkanlar sağlamak amacı ile Hendek Güreş İhtisas Kulübünü kurduk. İnanıyorum ki kulübüz sporcuları Avrupa ve Dünya şampiyonlukları ile yetinmeyecekler ve Olimpiyat şampiyonluğunu da ilçemize getirerek bizleri onurlandıracaktır” demişti.

Zaman su gibi aktı, belediye başkanlığından vekilliğe uzanan yolda başarılarına başarılar ekleyen İnci, bugün zamanının büyük bölümünü Hendek Güreş İhtisas Kulübünde sporcuları ile geçiriyor.

ZİHNİYET DEĞİŞİNCE UYGULAMA DA DEĞİŞTİ

Dün Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkartan kulübümüzde lisanslı bulunan sporcularımızın günlük yemeklerini karşılayan Hendek Belediyesi,  2019 mahalli seçimlerinde el değiştirdi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Spora ve sporcuya her türlü desteği vereceğinin sözünü veren Babaoğlu’nun son icraatı HAYAL KIRIKLIĞI yaşattı.

Nasıl mı?

Birlikte inceleyelim…

SPORCULARIN  YEMEĞİNİ KESTİ!!!

Geçen yıl takım sporlarında  Hendekspor futbol kulübüne 2 ila 2,5 milyon Tl bütçe ayıran ve sezon sonunda  beklenen şampiyonluğa ulaşamayarak hayal kırıklığı yaşayan, bu yıl ise yeni yeni transferlerle 3 milyon TL bütçe ile sezona hazırlanıyor. Takımsal spora yakın, bireysel spora karşı uzak bir tutum izleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ne yazık ki dünyaya İstiklal Marşımızı ezberleten, göndere bayrağımızı çektiren  Güreş ve Karate spor dallarında şampiyonluğa uzanan sporcularımızın bu başarılarını sahiplenmekte, siyaseten kullanmakta buna mukabil sporcularımızın ( yaklaşık 40-50 ) sporcunun  yemeklerini kesmekte bir mahsur bir beis  görmedi.

BİR YANDA İNCİ DİĞER YANDA BABAOĞLU

Bir yanda bütün spor dallarında mücadele eden sporculara başarıları oranında katkı ve destek sağlayan İnci, diğer yanda milyonlarca parayı futbol kulübüne sağlayıp hüsrana uğrayan Babaoğlu…

SORUYORUZ…

Bu çocuklar kimin?

 Dünkü meclis toplantısında  yemek kapasitesini 10 bin kişiye çıkartmanın başarısından söze eden sizler, yarın kazanılacak şampiyonluklarda bu sporcularımızın yüzüne nasıl bakacaksınız???

10 SPORCUDAN DÖRDÜ HENDEK GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ SPORCUSU

Unutmadan önemli bir anektoduda ifade edeyim.

Kulübümüz sporcularından 15 Avrupa ve Dünya dereceleri çıktı. Son Dünya şampiyonasında 10 sporcunun dördü bizim sporcumuzdu. Nasip olursa Mükremin Aktaş'tan OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU bekleniyor.