Güncel
Giriş Tarihi : 04-11-2020 12:29   Güncelleme : 05-11-2020 18:35

SAKARYA YARDIM ELİNİ İZMİR’E UZATTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanlığı tarafından başlatılan ve 2 gün içerisinde yüzlerce yardımın toplandığı kampanyada, yardım tırları İzmir’deki depremzedelere ulaştı.

SAKARYA YARDIM ELİNİ İZMİR’E UZATTI

 İzmir’de meydan gelen ve 100’ü aşkın insanın hayatını kaybettiği depremde arama ve kurtarma çalışmaları sürerken, birçok vatandaş evleri hasar gördüğü için çadırlarda barınıyor. Havaların soğuması ve depremden kaynaklı altyapı sorunlarının ortaya çıkması nedeniyle şehre farklı bölgelerden ihtiyaçların karşılanması için yardımlar yapılıyor. Bu kapsamda CHP Sakarya İl Başkanlığı tarafından “İZMİR’İN YANINDAYIZ” diyerek başlatılan kampanyada içerisinde bebek bezinden, temel gıda maddelerine kadar çok çeşitli malzemelerinden oluşan yüzlerce yardım kolisinin bulunduğu tır İzmir’e ulaştı. Yardım tırıyla beraber, koordinasyonu sağlamak ve ihtiyaçların en iyi şekilde giderilmesine yardımcı olmak üzere görevlendirilen CHP Sakarya İl Başkanlığına bağlı il ve ilçe yöneticileri de yardımlarla beraber İzmir’e giderek, görev başı yaptı. Sakarya yardımlarını İzmir’de CHP grup Başkanvekili Engin Özkoç karşıladı. Konuyla ilgili açıklama ise CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’ten geldi.

“SAKARYA OLARAK İZMİR’İN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ”

Yardımların toplanması konusunda emeği geçen ve yardım da bulunan herkese teşekkür eden Başkan Keleş, “İzmir’in Yanındayız’ diyerek başlattığımız yardımlaşmada İlçe Başkanlıklarımıza, Kadın Kollarımıza ve Gençlik Kollarımıza, Sakarya esnaflarına, yardımsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Tam da Sakaryalı hemşehrilerimize yakışacağı üzere çok büyük ilgi gördük. Depremin ne demek olduğunu bilen, depremin acısını yaşayan Sakarya’mız bizi bu kampanyada yalnız bırakmadı. İçerisinde battaniyesinden, içeceğine, kıyafetinden, gıda malzemelerine birçok yardımın bulunduğu koliler İzmir’e ulaştı. Yardım kolilerimizle beraber, bölgede çalışmalara yardım etmek ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yola çıkan il ve ilçe yöneticilerimiz de alanda hizmet veriyorlar. CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak hayırseverlerimizin emanetlerini en güzel şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Tekrar yardım eden hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Sakarya olarak İzmir’in acılarını paylaşıyoruz” dedi.