GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2022 08:24   Güncelleme : 12-11-2022 08:27

1400 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Hendek Orman İşletme Müdürlüğü Kazimiye mahallesindeki ağaçlandırma sahasında 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kutlandı. Törende 1400 fidan toprakla buluştu

1400 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

KAZİMİYE MEMNUN

Etkinliğe ilçe kaymakamı, ilçe jandarma ve emniyet birimleri, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Orman İşletme müdürü, siyasi parti temsilcileri,STK temsilcileri, Muhtarlar, okul müdürü,öğretmen ve öğrencileri ile birlikte vatandaşlar katıldılar.

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

Etkinlikte günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan Hendek Orman İşleme Müdürü Hakan Kızılaslan; ilk olarak 7 Kasım2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 11 Kasım gününün Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edildiğini ve bu tür etkinliklerin o tarihten günümüze kadar devam ede geldiğini ifade etti.

BİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Kızılaslan; “ ülkemiz 78 milyon hektarlık orman alanıyla ekolojik bir zenginliğe sahiptir. Bu kapsamda ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak , toprak, su ve bitki arasında  bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği pekiştirmek ve çevreye olan duyarlılağa katkı sağlamak ve bugünü yarınımıza taşımak adına üzerimize büyük görevler düşüyor” dedi.

  

AdminAdmin