Güncel
Giriş Tarihi : 22-10-2020 20:34   Güncelleme : 22-10-2020 20:34

Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi Projesi Destek Sözleşmesi İmzalandı

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Sakarya Valiliği ve Hendek Belediyesi’nce kadınlara yönelik yürütülecek olan “Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi” projesi destek sözleşmesi imza törenine katıldı.

Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi Projesi Destek Sözleşmesi İmzalandı

Hendek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde; Hendek Kaymakam Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, ilgili kamu kurum-kuruluş müdürleri, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ile projeye destek veren sanayici ve iş insanları da hazır bulundu.

SOGEP programına başvurusu kabul edilen “Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi” projesinin destek sözleşmesinin İlimiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Hendek Belediyesi ile Kalkınma Ajansımız birlikte güzel proje geliştirdiler, bizler de destek verdik. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın son derece önemli destekleri oldu. İnşallah bu merkezde kadınlarımızın daha fazla beceri kazanmasına yardımcı olunacaktır. Hendek’teki tüm kadınlarımıza hizmet verecek bu güzel İstihdam Merkezinin, Sosyal Merkezin; onlara meslek kazandırması, sosyal beceri kazandırması, daha farklı alanlarda çalışmalarının önünü açması, aynı zamanda da bir sosyal ortam olarak, bir yaşam alanı olarak hoşça vakit geçirmelerinin sağlanması, kitap okumaları, benzeri aktivitelerde bulunmaları, kaynaşmaları için gerçekten güzel proje geliştirilmiş. Hem Belediye Başkanımızı hem de Kalkınma Ajansımızı hasleten tebrik ediyorum, Bakanımız Sayın Mustafa Varank Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum.

Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız, Hendek’te yaşanan elim olaydan dolayı buraya yoğun bir ilgi ve alaka gösterdiler, zat-ı alilerine şükranlarımı sunuyorum. Hakeza İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da hem patlama esnasında, hem de sonrasında bizlere ve patlamadan etkilenen ailelere büyük destekler verdiler. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Patlamanın yaralarını sarmak için geliştirdiğimiz bu Projenin hem İlimize hem Hendek ilçemize ve özellikle kadınlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum, emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında Temmuz ayında meydana gelen patlamadan etkilenen ve işsiz kalan personele özellikle psikososyal destek sunulup onların istihdamlarına yönelik mesleki eğitimlerin verilmesi planlanan proje kapsamındaki merkezde, çeşitli atölyelerin kurulması da planlanıyor. İçerisinde kitap kafenin de bulunacağı merkezde; aşçılık, pastacılık, çikolata üretimi gibi konularda nitelikli eğitimler verilecek ve eğitim alan kişiler çeşitli iş alanlarında istihdam edilecek.

İmza töreni öncesi Türkiye’nin en fonksiyonel merkezlerinden birisi olan Hendek Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yapılan faaliyetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı, gençlerin etkinliklerine de ortak oldu. Gençlerle bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, onlara başarılar diledi.