Güncel
Giriş Tarihi : 20-10-2020 18:56   Güncelleme : 21-10-2020 17:14

TARIM FUARI YAPILACAK MI YAPILMAYACAK MI?

BAŞTA EV SAHİBİ OLMAK ÜZERE YETKİLİLER NEDEN SESSİZ? Bu yıl üçüncüsü düzenleneceği açıklanan ve organizasyon firmasının Facebook üzerinden reklamını yaptığı ( Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı) reklamları yapılıyor.

TARIM FUARI YAPILACAK MI YAPILMAYACAK MI?

14 GÜN VAR REKLAMLAR YAPILACAĞI YÖNÜNDE

Hendek Belediyesi ve Sakarya Ticaret Borsasının ev sahipliğinde yapılacak olan fuarın,  organizasyonu üstlenen firmanın Facebook sayfasında reklamlarda da (Haberi yayına verdiğimizden 8 saat önce)  belirtildiği üzere sayılı günler kala  (14 GÜN)  fuara yer temin eden Hendek Belediyesi ve organizasyonu yapan Sakarya Ticaret Borsası’nın konuyla ilgili sessiz kalması oldukça düşündürücü.

VALİLİK KARARI VAR, ETKİNLİKLER YASAK

Zira bizler biliyoruz ki Sakarya Valiliğince yapılan İl Hıfzısıhha  ekibince bu ve benzer etkinliklerin ileri bir tarihe ( 1 Aralık 2020) kadar yapılması yasağı mevcut.

BİZLERDE BİLMİYORUZ

Şimdi, sayılı günler kalmasına rağmen  başta ev sahibi konumunda olan Hendek Belediyesi, diğer yandan Fuarı yapan Sakarya Ticaret Borsası başkanlığı bu konuda neden sessiz?  Neden bir açıklama yapmıyorlar? Gazetemizi arayan bazı sanayi kuruluş temsilcileri gazeteci olmamız hasebi ile bizi arayarak fuarın yapılıp yapılmayacağını soruyorlar ki haklılar… Ne yazık ki bizlerde bilmiyoruz…

BAKANLIK GENELGESİ

“Korona virüsü tedbirleri” başlığında gönderilen genelgede, "Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermiştir.

Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığı'nın ilgi yazısı ve korona virüsü bilim kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkilerde göz önünde bulundurularak, 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenecek" denildi.

Genelgeye uymayanlara Türk Ceza Kanunu'nun 195’inci maddesi kapsamında işlem yapılacak