Siyaset
Giriş Tarihi : 19-10-2020 13:34   Güncelleme : 19-10-2020 17:23

BAŞKAN KELEŞ: “HER FIRSATTA MUHTARLARIMIZIN YANINDA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 19 Ekim Muhtarlar günü kapsamında yayınladığı mesajda, “Muhtarlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve destek vermek amacıyla her fırsatta onlarla birlikte olmaktan da gurur duyarız.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KELEŞ: “HER FIRSATTA MUHTARLARIMIZIN YANINDA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarihli ve 11 sayılı genelgesiyle, 19 Ekim’i Muhtarlar günü olarak kutlamak için karar verilmiştir. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş de konuyla alakalı bir mesaj yayınlayarak, muhtarlar gününü kutladı. Keleş, mesajında muhtarlık kurumunun önemine dikkat çekerek, yanlarında olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

“YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Muhtarların sorunlarla kendi başlarına mücadele etmek zorunda kaldıklarına değinen Başkan Keleş, “Muhtarlarımız, devlet sisteminin en küçük yönetim birimidir. Buna rağmen üstlendikleri görevler çok fazla ve mühimdir.  Bölgelerindeki olaylara, kişilere hâkimiyetleri ve tanınırlıkları her zaman en yüksek düzeydedir. Ancak bununla beraber üstlerinde çok büyük sorumluluklar mevcut olup, bu sorumlulukların getirdiği sorunlarla çoğu zaman tek başlarına mücadele etmek durumunda kalabilmektedirler. Bu kapsamda 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde onları anlamak ve görevlerinin ağırlığını hissetmek için daha duyarlı olmak gerekmektedir. Kendileri, hakimiyetleri noktasında birçok konunun çözüm ortağı, bölgedeki sorunların da habercileri konumundadır. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak muhtarlarımızın yaptığı göreve büyük saygı duyar ve her zaman bu bilinçle hareket ederiz.  Muhtarlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve destek vermek amacıyla her fırsatta onlarla birlikte olmaktan da gurur duyarız. Devletin seçilmiş en küçük birimi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle demokrasinin temel taşları olan muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu olsun. Yaptıkları ve yapacakları her türlü faaliyet için kendilerine teşekkür ederiz. Yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.