Güncel
Giriş Tarihi : 19-10-2020 12:33   Güncelleme : 20-10-2020 17:51

VELİ ÇARESİZ, ÖĞRENCİ ŞAŞKIN!

2020-2021 eğitim öğretim dönemi Corona - Pandemi salgını sürecinde başladı. Yetkililerin ilkokul orta ve lise öğrencilerine yüz yüze eğitimi başlatmasıyla meydana gelen aksaklıklar ( ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARI TAŞIMA YAPMIYOR) velileri çaresiz bırakırken öğrencileri de şaşkınlığa sevk etti.

VELİ ÇARESİZ, ÖĞRENCİ ŞAŞKIN!

VELİ HAKSIZ MI?

Öğrenci velisi bir kardeşimiz; “ okula göndereceksiniz dediler gönderdik, tablet alın dediler aldık ama gel gör ki taşımalı eğitimde servis araçları öğrenci taşımıyor. Her veli kendi çocuğunu kendi getirsin mantığı ile konuya yaklaşım biz velileri çaresizliğe itti.

Çünkü ben sabah 07.00 de ailemi geçindirecek rızık peşine gitmek adına fabrikamın yolunu tutuyorum. Hanım  bir yandan diğer küçük çocuğa bakıyor, ahırda hayvanı sağıyor, bahçede hasadı topluyor.

Köy yapılarımız belli, zor coğrafi konumlara sahip. Çocuklarımız  servis olmaksızın okul yoluna düşüyorlar.  Her birimizin özel aracı yok. Olsa da biz velilerin çalışma saatleri ile çocuklarımızın okula gidiş saatleri farklı.

Aynı zamanda farklı iki yerde bulunma imkanımızda yok. Çocuklarımız yağmurda çamurda okula gittiğinde üstü başı çamur olmuş durumda kalıyorlar. Bu duruma yetkililerden çözüm bekliyoruz” diyerek sitemde bulundu.

Bir velimizin bize ulaşarak yaşadıklarının çözümü konusunda yetkilileri en azından gelişmelerden haberdar etmek adına açıklama yapmalarını ve çözüm noktasında adım atmalarını istedi.