Güncel
Giriş Tarihi : 19-10-2020 11:08   Güncelleme : 19-10-2020 11:08

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Muhtarlar günü dolayısı ile ilçemiz Cumhuriyet alanı Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Törene ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği başkanı Dursun Emin Kula, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ile birlikte mahalle muhtarları katıldılar.

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Tüm Hendek Muhtarlar dernek başkanlığınca Atatürk anıtına çelenk koyulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve hep birlikte  İstiklal marşı söylendi.

İLK MUHTARLIK 1829’DA KURULDU İLK MUHTARLIK SEÇİMİ DE 1830’DA YAPILDI

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşmayı Tüm Hendek Muhtarlar Dernek başkanı Dursun Emin Kula yaptı. Kula , yaptığı konuşmasında; “ Değerli Hendek halkı bizim bu günümüzde yanımızda olmanızdan ötürü teşekkür ediyorum. Muhtarlık birimi  Osmanlı döneminde 29 Ekim 1829 tarihinde kurulmuş olup ilk resmi muhtarlık seçimi de Osmanlı tarihinde 1830 yılında Bolu ilinde gerçekleşmiş,bu seçimler Türk Demokrasi’sine damgasını vurmuştur.”

MUHTARIN PARTİSİ YOKTUR

“Değerli protokol değerli Hendekliler muhtarlık, bugün ülkemizin ve tüm dünyanın savaş verdiği Corona döneminde ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Çnkü muhtarlar hiçbir siyasi parti amblemi altında değil hür irade ile seçilen kişilerdir. Corona mücadelesinde ilk ulaşılan kişiler olarak muhtarlar öne çıkmıştır. Muhtar arkadaşlarıma da verdikleri bu mücadelede halkımıza verdikleri destekten ötürü çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırması ile tören sona erdi.