Güncel
Giriş Tarihi : 12-10-2020 18:28   Güncelleme : 16-10-2020 10:01

RASİMPAŞA CAMİSİNİ DİĞERLERİNDEN AYIRT EDEN AYRINTILAR…

DİNİMİZİ DOĞRU KAYNAKTAN ÖĞRENELİM VE HAYATIMIZA UYARLAYALIM İlçemizin yetiştirdiği değerli insanın ismi verilerek onurlandırılan Rasim Bedir paşamızı ilçemizde tanımayan yoktur, yurt genelinde de ismini duymayanın olmadığı gibi…

RASİMPAŞA CAMİSİNİ DİĞERLERİNDEN AYIRT EDEN  AYRINTILAR…

Mimari yapısı ve akustik ses düzeni ve kubbesi ile diğer ilçe camilerimizden farklılık taşıyan Rasimpaşa camisi adeta bir külliye. Burada görev yapan cami imam hatibi  Hamza Bozkurt hoca ise kendisini ilme ve İslam dinine adamış bir kardeşimiz.

SABAH NAMAZINDAN GECE YARILARINA KADAR…

Vaktinin büyük çoğunluğunu gençlere ayıran hocamız, gençlere dini bilgileri öğretmenin yanı sıra Kur’anı Kerim’ide tecvitli öğretmekte. Bununla yetinmeyen hocamız camide Kur’anı Kerim öğrettiği öğrencileri ile birlikte dini musiki ve makam dersleri de vermekte. Soyal yönüde ağır basan hocamız ok atma, yüzme ve sportifg faaliyetlerde de bulunarak gençleri zinde tutmakta.

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR

Rasimpaşa camisinde dini eğitimin yanı sıra Kur’anı Kerim öğrenen din kardeşlerimizin çeşitliliğide ilk bakışta göze çarpıyor. Türk öğrencilerinin yanı sıra hiçbir ayırım yapmaksızın ( müslüman müslümanın kardeşidir) ilkesinden hareketle Suriye ve Afgan uyruklu din kardeşlerimize de aynı eğitimi veren Hamza Bozkurt hocamız çağrıda bulunarak; “ bizler birer müslüman olarak dinimizi en doğru şekilde öğrenmeli ve hayatımızda uygulamalıyız. Bu nedenle camimizin kapısı herkese açıktır. Dinimizi öğrenmek isteyen her vatandaşımız bize katılabilirler” diyerek özellikle gençleri derslerine katılma çağrısında bulundu.