Güncel
Giriş Tarihi : 12-10-2020 08:27   Güncelleme : 19-10-2020 11:49

AK PARTİ CENAHINDA HAYAL KIRIKLIĞI!

AK Parti içindeki kavga böyle devam eder, millet ittifakındaki birlik ve beraberlik konusu mevcudiyetini korursa 2024 Hendek Belediye Başkanlığı Millet İttifakı adayına şimdiden hayırlı olsun…

AK PARTİ CENAHINDA HAYAL KIRIKLIĞI!

Üç kez ertelendi sonrasında gerçekleşti. Sonuç…Karşı liste çıkaranların mağlubiyeti…

İlçemiz AK Partide kırılma noktası 2019 Mahalli seçimlerinde Hendek Belediye Başkan adayının belirlenmesi üzerine başladı. Guruplaşmalar, ötekileştirmeler, sendensin, bendensiz serzenişleri, şikayetler, iddialar,ithamlar vs…Neticede seçim gerçekleşti ve dört dönem ilçe yerel yönetiminde söz sahibi olan anlayış yerini Bizim Turgut’a bıraktı…O da elini güçlendirmek, koltuğu sağlamlaştırmak adına ( ASLA PARTİ DEĞİŞTİRMEYECEĞİM ) dediğini unutarak! Saf değiştirdi.

Zaman su gibi aktı.Derken  AK Partide kongre gerçekleşti ve karşı liste çıkaranlar bir yere kadar amaçlarına ulaştı.Ulaşamadıkları sadece ilçe başkanlığı…

300 İSTİFA DİLEKÇESİ CEPTE BEKLİYOR!

Ne diyorlardı? Bir hatırlayalım… Eğer Hasan seçilirse 300 üye istifa dilekçeleri cebinde geziyor, istifa edecekler…

Başarmanın ilk adımı inanmaktır, kişinin özgüvenine sahip olmasıdır. Ancak realiteyi gözden uzak tutmak, sonrasında yaşanan hüsran karşılığında umutsuzluğa düşmek, hayal kırıklığı yaşamak insanın kimyasını bozar. Bugün yaşananlara baktığımızda bizi doğrular nitelikte.

ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ

Partinin delege yapısını oluşturmak ve bu yapıyı kontrol etmek partinin üst organlarının bileceği bir şey. İddialar ithamlar doğrudur yanlıştır. Ama bir gerçek var ki kongre gerçekleşmiş tabiri caizse şapka düşmüş kel görünmüştür. Yani Cumhurbaşkanımızın deyimi ile ATI ALAN ÜSKÜDAR’ı geçmiştir.

OYUNUN KURALI AYNI SADECE OYUNCULAR DEĞİŞTİ

Ülkemizdeki kurum,kuruluşların kongrelerine, seçimlerine baktığımızda bugün yapılanlar dünün kopyasından farklı bir şey değildir. Demokrasi havarisi geçinenlerin demokrasiyi göstermelik uygulamaları, anlayış KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN’dan dışarı çıkmadığı müddetçe hiçbir şey değişmeyecek oyunun kuralları aynen devam  ederken sadece oyuncuların değiştiği gerçeğini görmemek olmaz.

MAKAMDAN GÜÇ ALMAYACAK MAKAMA GÜÇ KATACAKSINIZ

Bu cihet ile bundan sonra yapılacak kavganın kimseye bir getirisi olmayacaktır. (Geçmiş geçmişte kaldı geleceğe bakalım cancağazım) misali hizipçilik sonlanmalı, kırgınlıklar kızgınlıklar giderilmeli, birlik beraberlik bütünlük sağlanmalı ve hedefe odaklanılmalıdır.

Geçmişte partiye büyük katkıları olan, varlığı ile oturduğu makamdan güç alan değil oturduğu makama güç katan, tecrübe sahibi kişilerin önerilerine kulak tıkamak, yok saymak mevcuda bir şey kazandırmaz aksine mevcudun giderek erimesine vesile olacağı aşikardır.  

Tabi bu arada muhalefetinde ilçenin yararına olacak önerilerinin de dikkate alınması zarureti vardır, çünkü bu ilçe bizim,bizimde arkadan gelecek nesillere ödemek zorunda olduğumuz görevlerimiz var. Günümüzdeki yöneticilerin unutmaması gereken tek bir gerçek var o da bu göreve emanetçi olarak geldiğinizi asla unutmayınız.  

CUMHUR İTTİFAKINA AMAN BİR ZARAR GELMESİN, BİR YERE KADAR…

Eğer yarın , AK Parti içerisinde bugünkü gibi kavgalar ve hizipçilik devam eder, kırgın ve küskünler barıştırılmaz, hatalar giderilmez, inceldiği yerden kopsun süreci devam ederse  bilin bakalım kim karlı çıkar?

MİLLET İTTİFAKI ADAYINA HAYIRLI OLSUN

Cumhur İttifakının arkasına sığınarak buradan alacağı güç ve kudret ile ( ben ne yaparsam doğrudur, sizler Cumhur İttifakı olarak bizi desteklemelisiniz) tutumu içine giren ve şimdiye kadar yaptığı icraatlerde istediğini elde eden mevcut mahalli yönetim, buna karşın  yerel yönetimin yaptığı hatalara, yanlışlara göz yuman, ( aman ha sesimizi çıkarmayalım Cumhur İttifakına zarar gelmesin) anlayışı ve sonrasında   hırs ve nefsin öne geçtiğini gözlemlediğimiz yöneticilerin bu aymazlığı devam ederse  önümüzdeki 2024 mahalli seçimleri şimdiden MİLLET İTTİFAKI adayına hayırlı olsun…

Görelim bakalım neyler, neylerse Mev’lam güzel eyler…