Güncel
Giriş Tarihi : 09-10-2020 12:22   Güncelleme : 10-10-2020 12:19

ULUDERE'DE HARÇ BİTTİ İNŞAATA PAYDOS!

İŞ MAKİNELERİ ÇALIŞMAYI NEDEN SONLANDIRDI? 5 Ekim Pazartesi günü Hendek Belediyesinden yapılan açıklama ile Uludere’de temizleme çalışmalarının başladığını açıklamalarının ardından üç beş kare resim çekilmesinin ardından 3 gün sonra çalışma durduruldu iş makinaları çalışma sahasından çekildi.

ULUDERE'DE HARÇ BİTTİ İNŞAATA PAYDOS!

İŞ MAKİNELERİ ÇALIŞMAYI NEDEN SONLANDIRDI?

5 Ekim Pazartesi günü Hendek Belediyesinden yapılan açıklama ile Uludere’de temizleme çalışmalarının başladığını açıklamalarının ardından üç beş kare resim çekilmesinin ardından 3 gün sonra çalışma durduruldu iş makinaları çalışma sahasından çekildi.

 

ÇALIŞMA NEDEN YARIM BIRAKILDI BİR ANLAM VEREMEDİK

Mahalle sakinlerinin gazetemizi araması ile çalışma sahasına gittiğimizde  3 günlük çalışmada yaklaşık 150 metre alanda temizlik yapılmış, ormana dönüşen dere içindeki ağaçlar, dikenler ve kamışlar olduğu gibi duruken iş makinelerinin işi bitirmeden ayrılmasına bir anlam veremediklerini söylediler.

REKLAMA YÖNELİK ÇALIŞMA

Mahalle sakinlerinden bir gurup vatandaş ise; “ geldiler üç gün çalıştılar, bol bol fotoğraf çektiler, bu sabah iş makinelerini topyekün çalışma sahasından çektiler. Reklama yönelik çalışma ancak bu kadar olur” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

 

 

5 Ekim’de kurumdan bu açıklama yapılmıştı…

DERE TEMİZLENİYOR

Uludere çayı ve çevresinde çalışmaları inceleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Dere hassasiyetle temizlenirken, diğer yandan SASKİ ile birlikte dere yatağında akışı engelleyen unsurlar ortadan kaldırılıyor” dedi.

ENGELLER KALDIRILIYORDU

Belediye ekipleri tarafından Uludere Çayında yapılan temizlik çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Ekipler SASKİ ile ortaklaşa bir şekilde Uludere çayının Sarıdede, Turanlar, Akpınar ve Çağlayan mahallesi sınırları içerisinde olan bölümünde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Koordineli bir şekilde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Ekiplerimiz bir yandan dere içinde bulunan çöpleri hassasiyetle temizlenirken, diğer yandan SASKİ ile birlikte dere yatağında akışı engelleyen unsurlar ortadan kaldırılıyor” dedi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDECEK DENİLMİŞTİ

Babaoğlu sözlerini şöyle tamamladı; “Bu çalışmalar Uludere’nin akışının engellenmemesi ve her zaman tertemiz olması için kesintisiz bir şekilde devam edecek. Uludere çayı her zaman tertemiz, şehrimize yakıştığı gibi olacak. Vatandaşlarımızın da çöplerine çaya ve çevreye değil, çöplere atmasını, çevremizi korumasını önemle rica ediyorum. Şehir hepimizin. Hendek’imizi hep birlikte koruyacağız, geliştireceğiz. Daha güzel günler hep birlikte kavuşacağız.”