Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 19:55   Güncelleme : 19-10-2020 11:51

EKİM AYI MECLİSİNDE İLGİNÇ SAVUNMA…BİRİNDE EVLAT DİĞERİNDE KUYRUK ACISI!!!

BABAOĞLU’NDA İNCİ FOBİSİ Hendek Belediyesi olağam Ekim ayı meclis toplantısı başkan Babaoğlu yönetiminde gerçekleşti. 1 ilave gündem maddesi ile birlikte 9 gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

EKİM AYI MECLİSİNDE İLGİNÇ SAVUNMA…BİRİNDE EVLAT DİĞERİNDE KUYRUK ACISI!!!

SORULAR KILIÇ-KILIF MİSALİ

Toplantının sona ermesinin ardından partili gazeteci Yenimahalledeki semt pazarının neden açılmadığı, prens gazeteci ise efsane tesis olarak adlandırılan, gece yarısı apar topar beton dökülen Süleyman Seba tesisindeki çalışmaların neden durdurulduğunu  sordular. Kılıç kılıf misali…

ÇALIŞMALARIN DURDURULMASININ MÜSEBBİBİ ALİ İNCİ’DİR

Başkan Babaoğlu’nun gazetemizde açıkça sorduğumuzda sessiz kaldığı halde, kendisine sorulan çanak sorular! karşısında verdiği yanıtlar oldukça dikkat çekici. Semt pazarı konusunda PATLADIĞINI itiraf eden Babaoğlu, spor tesisi sorusuna ise tesisteki çalışmaların durudurulmasının  müsebbibinin Ali İnci olduğunu söyledi.

İNCİ’Yİ SUÇLAMASI ŞAŞKINLIK YARATTI

Yasal boyutta doğrudan temin  meblağının üzerinde olması, ihaleye çıkılmadan kazmanın vurulması, ihale şartnamesinin bulunmaması gibi eksikliklerin  açıklığa kavuşmasını beklerken, neden gece vakti apar topar çalışmalara başlandığına, kamyonlarla demirin indirildiği alandan bir akşam sonra neden apar topar kaldırıldığına açıklık getirmesini  beklerken savunmaya geçti ve İnci’yi suçlaması şaşkınlık yarattı.

Babaoğlu tesisin yarım kalmasını şu sözlerle açıkladı: “Proje Türkiye genelinde çok ses getirdi. Özellikle ilçemizdeki okullarda spor alanlarının olmadığı bir ilçede,  spor kulüplerinin sayısının düşünüldüğünde binlerce sporcunun olduğu bir ilçede şehir merkezinde imkansızlıklarımıza rağmen  yaklaşık 10 milyona mal olacak bir tesis. Bunun yaklaşık 3 milyonunu Gençlik ve Spor Bakanlığı diğer 7 milyonunuda Hendek Belediyesi karşılayacak.” Diye konuştu.

ESAS SORULMASI GEREKEN SORU NEDEN SORULMADI?

 Soruyu soran gazetecinin yada mecliste ilçe halkını temsil eden meclis üyelerimizin tamda burada söz alıp, aynı meclis toplantısı içerisinde  bütçenin Pandemi’ye dayalı olarak yaklaşık % 60 kayıp verdiği “bu dönemde paramız yokken tesisin 7 milyonunu hangi kaynaktan karşılayacaksınız? “ diye sormasını bekledik.  

İNCİ, BİRİSİNİ KULLANARAK PROJEYİ ENGELLEDİ

Konuşmasında devam eden meclis başkanı; “ Tesisin başlayan inşaatı maalesef eski belediye başkanımız tarafından engellendi. Engellemeleri de kaldıracağız.Eski belediye başkanımızın  siyaseten değil,  AK Partinin il ve ilçe teşkilatları ve milletvekillerimiz bu projeye destek veriyor.  Bakanlık, Ali İnci’nin kişisel ilişkileri, daha önceden milletvekilliği yapmış, kendisi ile dostluğu olan birisini KULLANMAK!  sureti ile yalan yanlış bilgilerle bakanlığı bilgilendirerek, sayın Cumhurbaşkanımızın millet bahçelerine verdiği önem bilindiği için bunu öne sürüp ( burasını millet baçesi yapsaydık) düşüncesi ile bizim projemizi şu an askıya aldı. Ama milletvekillerimiz  hem Muhammet Levent Bülbül ve hem Ali İhsan Yavuz bununla ilgili temaslardalar her an projemiz için start verebiliriz.” Diyen Babaoğlu, sözlerinin burasında İnci’ye yüklenerek  NİYET okudu.

BABAOĞLU NİYET OKUDU!

Babaoğlu , Ali İnci için; “ aslında millet bahçesi yapmak gibi bir düşüncesi yok. Düşüncesinde şu var. Kamuoyu ile de paylaşayım. Güreş İhtisas Kulübünün bünyesine 5 tane daha spor  branşı açtırmak sureti ile o alanı güreş ihtisasa tahsis ettirmek gibi bir planı var. Bunu uygulamaya sokmadan önce  Millet Bahçesi gücüyle  bu projeyi durdurmayı planlıyor. Ama sayın vekillerimiz ve AK Parti ile MHP il başkanlığı konuyla ilgili gereken hassasiyetteler. Bu işi çözeceklerini DÜŞÜNÜYORUM”  şeklinde niyet okudu.