Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 17:24   Güncelleme : 07-10-2020 17:24

ÇELİK: KARDEŞLİK KÖPRÜLLERİ KURULMALI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi Başkanı Ali Ahmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleri Sivil toplum kuruluşları ile resmi kurum-kuruluşları ziyaret etmeye devam ediyor.

ÇELİK: KARDEŞLİK KÖPRÜLLERİ KURULMALI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi Başkanı Ali Ahmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleri “Kardeşlik Köprüleri Kurulsun” mottosuyla ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Temel Gürdal, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Çiydem, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş’in misafiri olan Çelik, yapılan ziyaretler hakkında basın açıklamasında bulundu.

 

YENİ DÖNEM PROJELERİ

Eylül ayında yaptıkları Planlama Toplantısı sonrası ziyaretlere başladıklarını ifade eden Çelik: “Planlama toplantımızın ardından Sakarya Gençliğinin daha güzel günlerde buluşması için aldığımız kararları ve projeleri aktarmak üzere kurum ve kuruluş ziyaretlerine başladık. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz ziyaretler çok verimli geçti. Derdimiz Sakarya’ya gönül vermiş ne kadar kurum ve kuruluş varsa hepsiyle görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmaktır.” dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK

Milletçe zor bir dönemden geçtiğimizi belirten Çelik: “Bu topraklar insanlık tarihi var olduğundan beri her zaman imtihan içerisinde olmuştur. Dün olduğu gibi bugünde varlık sebebimizi beraberliğimize dayanışmamıza borçluyuz. Bizler ancak düşüncelerimizi paylaştığımızda ortak bir paydada buluştuğumuzda güçlüyüz. Sakarya gençliği için sokaklarımızda huzurun var olması için yeni projeler üretmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

 

MAYA SAĞLAM

İyinin, doğrunun ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan, aynı amaç etrafında toplanmış, ırk ve din gözetmeksizin tüm mazlumların yanında olmayı da kendine görev addeden bir gençlik yetiştirmenin herkesin ortak hedefi olması gerektiğini belirten Çelik: “Sakarya sadece tarımsal açıdan değil insan kalitesi olarak ta mümbit bir şehir. Gençlik potansiyeli bu kadar fazla olan bir şehirde yapılan faaliyetlerin artması hususunda yetkililerle görüştük. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak şehrimizin selameti için gerçekleştirilecek her türlü faaliyette en önde olacağımızı ifade ettik. Bu ziyaretler ve toplantıların şehrin huzur ortamı içinde çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.