Güncel
Giriş Tarihi : 05-10-2020 10:41   Güncelleme : 06-10-2020 14:27

TOPLU KONUT TAMAM MI DEVAM MI?

CORONA SALGINI ÇIKTIKTAN SONRA MÜJDELENMİŞTİ 31 Mart tarihinde yapılan mahalli seçimin ardından iş başına gelen yeni yönetimin patronu Turgut Babaoğlu, ülkemizde 11 Mart’ta ilk vak’ası saptanan Corona virüs salgınından 12 gün sonra ilçemiz halkına müjde! Yayınlamış ve Sosyal Toplu Konut hamlesinin başladığını duyurmuştu. Müjdeyi heyecanla karşılayan vatandaşlar verilen sözlerin tutulmasını istiyor…

TOPLU KONUT TAMAM MI DEVAM MI?

MECLİSTE BİLGİ VERİLMİŞTİ

 

Konuyla ilgi mecliste konuşan Babaoğlu, ilçe merkezinde Sosyal Konut Merkezi  ofisinin kurulduğunu belirtip projenin detaylarıyla ilgili meclisi bilgilendirmişti.

 

2+1 DAİRELER 160 BİN TL

Ön başvuru sürecinin başladığını duyuran Babaoğlu, “ İlk olarak 600 adet 100 metrekare 2+1 daire modelleri 160 bin TL üzerinden satışa sunulacak. Yüzde 20 peşinat alınacak dairelerde, 750 TL’den başlayan taksitler ve 180 aya kadar vadeli olarak kullandırılacak kredi ile vatandaşlarımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz.

DÖRT AYRI KATOGORİDE SATIŞ

Başvurular 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler, en az %40 engelli vatandaşlarımız, emekliler ve diğer alıcı adaylar olarak kabul edilecektir.

23 MART-30 NİSAN ÖN BAŞVURU

Başvurular 23 Mart Pazartesi günü başlayacak ve 30 Nisan Cuma 2020 günü sona erecek. Ön başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından proje tanıtımı yapılarak kura çekimi yapılacak. Hendek’imize hayırlı olsun” dedi.

ŞARTLARA DİKKAT!

Konut başvurusu yapacak vatandaşların Sakarya’da ikamet etmeleri, eşi ve ya kendisine ait konutun olmaması gerekiyor. 25 yaşını doldurmuş olması, hane halkının en fazla net 5,500 lira gelirinin olması şartı aranmaktadır. Alınan konutlarda 7 yıl satılamaz şartı ile birlikte alıcının kendisi veya ailesi için ikamet koşulu aranmaktadır.

5 AY GEÇTİ SESSİZLİK DEVAM EDİYOR

30 Nisan’dan bu güne tam tamına 5 ay geçti.Konuyla ilgi en ufak bir açıklama yok.

Sosyal Konut Projesi START  ALACAK MI ALMAYACAK MI???