Siyaset
Giriş Tarihi : 01-10-2020 18:20   Güncelleme : 05-10-2020 10:54

ESNAFIMIZ BANKLALARA BORÇLANDIRILARAK SORUNLAR ÖTELENİYOR

Gelecek Parti Sakarya İl Kurucu üyesi Özcan Kam, esnafın pandemi sürecinde yeterince desteklenmediğini iddia ederek; “ esnafımız bankalar borçlandırılarak sorunlar öteleniyor, çözüm bunun neresinde?” diye sordu

ESNAFIMIZ BANKLALARA BORÇLANDIRILARAK SORUNLAR ÖTELENİYOR

DÖVİZ KURU ESNAFIMIZI FARKLI İŞ KOLLARINA YÖNLENDİRDİ

Son 1 hafta içerisinde döviz kurların yükselişe geçmesi,ekonomik olarak vatandaşı ve esnafları farklı arayışlara itmiştir. Öyle ki bazıları mevcut iş durumlarını değiştirip farklı iş kollarında ekmek parasını aramaya girmiştir. Ufak dar gelirli esnafların pandemi sürecinde yeterince destek olunmadıkları ve esnafların krediye yani bankaya borçlandırılarak sorunun ötelendiğini maalesef görmekteyiz . Birde bu kredi taksitlerin ödeme zamanı geldiğini ve bu konuda yetkililerin bu sorunu çözme noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Genel ekonomik durum maalesef anlatılan gibi olmadığını hep beraber yaşamaktayız.

ZAM ÜSTÜNE ZAM

Birde bunun üstüne elektrik,doğalgaz ve yerel yönetimin elinde bulunan su fatura zamları da üzerine eklenince bu esnaf ne yapacak . Artık pazar artıkları ve çöp kutularını mı karıştıracak.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BU MU?

Maalesef bu ekonomik durum,orta gelirli kısmı daha fakirleştirmiş ve zengin olanı daha fazla zenginleştirme olup fark iyice açılmıştır. Bu dönemde öncelikle yerel yönetimlere,sosyal belediyecilik adına çok iş düşmektedir.

GELİN CANLAR BİRLİK OLALIM

Bu nokta da yerel yönetimler,ilçe belediyeleri ve il siyasi parti kurumlarını desteğe davet ediyorum. Biz Gelecek Partisi olarak kendilerine her zaman destek ve yardımlaşmaya açık olduğumuzu ifade ettik.  Yerel de olan her türlü sıkıntılar için vatandaşlarımızın sesi olacağız ve daima onların yanındayız.

Gelecek Partisi, insana odaklı siyaset çizgisinde politikalarını belirlemiş ve insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile ilimize hizmet etmeye her kulvarda devam edeceğiz....

 

Saygılarımla

Özcan KAM

Gelecek Partisi Sakarya İl Kurucu Üyesi