Güncel
Giriş Tarihi : 30-09-2020 09:38   Güncelleme : 05-10-2020 10:55

Kongreden arta kalanlar!

Bayrak bir milletin bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak en sağ başa asılır ve bayrağın sağına hiç bir devlet büyüğünün resmi asılmaz. Asılacak resimler de bayraktan büyük olmaz...Resmi günlerde ya da benzer programlarda tören alanına belli bir düzen içerisinde bayraklar ile birlikte devlet büyüklerinin resimleri asılır. Peki nasıl asılır? Hangi sıralama ile asılır? Hiç düşündünüz mü?

Kongreden arta kalanlar!

BELİRLİ BİR DÜZEN İÇERİSİNDE ASILMALI

Türk Bayrağı sıralamada en sağ başta olur. Peşine devlet başkanının resmi asılır onun devamına da diğer devlet büyüklerinin resimleri asılır. Sıralama böyle devam eder. Ancak ne hikmet ise  hala  tören alanlarına asılan bayraklarda bir düzenin olmaması ne kadar düşündürücü…Yarınımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza böyle mi örnek olacağız?

YANLIŞI SAVUNMAK GARABETTİR

Dün 30 Ağustos zafer bayramı kutlamalarında Hendek Belediyesi  Kültür Müdürlüğünce tören alanına asılan bayraklar, bugün AK Parti ilçe kongresinde kapalı spor stadyumunun duvarına asılan bayraklar kimbilir yarın daha nereler???  Birde çıkıp bu yanlışlığı savunanlar yok mu?

ZATI MUHTEREMLERE KURS VERİLMELİ

Pazar günü Hendek Kapalı spor salonunda yapılan ilçe kongresinde kongre binasının duvarına  asılan bayraklar hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Cumhuriyet alanına asılan bayrak sıralamasının yanlışlığı dikkat çekerken bayrak asımı ile görevlendirilen zatı muhteremlere kurs verilmesinin zarureti kendiliğinden ortaya çıkıyor.

ANCAK UMUTSUZLUĞA DÜŞMEYELİM

Sakarya  Serdivan İlçe Başkanlığı kongresinde asılan bayrak düzeni. Umarız bundan sonra ilçemizde düzenlenecek olan resmi tören , açılış ve kutlamalarda Serdivan’da yaşananlar örnek alınır…