Siyaset
Giriş Tarihi : 27-09-2020 20:36   Güncelleme : 01-10-2020 19:10

İKİ ADAYLI SEÇİM

HENDEK FARKINI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU Hendek AK Parti 7.ci olağan kongresi ilçemiz kapalı spor salonunda yapıldı. Sakarya’da tüm ilçelerde ilçe başkanlık seçimlerine tek liste ile girilirken Hendek her zaman olduğu gibi yine farkını ortaya koydu ve demokratik seçimi gerçekleştirmek adına iki liste ile seçime gidildi. Başkan adayları Hasan Serdar Baykal ve Şenay Sakal oldu.

İKİ ADAYLI SEÇİM

DİVAN BAŞKANI KOORDİNATÖR VEKİL

Kapalı spor salonunda gerçekleşen kongreye AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve seçim işlerinden sorumlu vekil Ali İhsan Yavuz, Sakarya milletvekili  Recep Uncuoğlu, ile birlikte İstanbul Milletvekili  ve genel koordinatör Erkan Kandemir katıldı. Erkan Kandemir kongrenin divan başkanlığını da üstlendi.   

DELEGE YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

Kongreye Sakarya il başkanı ile birlikte ilçe belediye ve teşkilat başkanlarıda katılım gösterirken kongreye Cumhur İttifakı  Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar. Yoğun katılımın gözlendiği kongreye delegelerinde yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

KONGREMİZİ ŞEREFLENDİRDİĞİNİZ İÇİN SİZLERİ HÜRMETLE SELAMLIYORUM

Gündem maddeleri istikametinde kongre saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile start aldı. Kongrenin selamlama konuşmasını mevcut Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal yaptı. Kongrede ilk mikrofona gelen mevcut AK Parti İlçe Başkanı Baykal konuşmasına kongreye katılan üst düzey parti mensuplarının birer birer isimlerini zikrederek başladı. Baykal; “ AK parti ailesinin gönül dostları, değerli hazirun Hendek İlçe Teşkilatımızın 7.ci olağan kongresine hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiğiniz için sizleri sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum” sözleri salondan büyük alkış aldı. Baykal; İnandığımız yolda yürüdüğümüz AK partimiz artık 19 yaşında. AK parti artık sadece Türkiye’nin partisi değil dünya insanlarının partisi ve mazlumların umudu olmuştur. Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız , dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023,2053 ve 2071 hedeflerimize doğru yılmadan  yürümek mücadelemiz devam ediyor. Ne kadar şanslıyım ki Whan Minut diyebilen, dünya 5’ten büyüktür diyebilen, bize her konuşmasında ayrı bir müjde veren , kendi uçağımızı, gemimizi,trenimizi, iha ve sialarımızı yapabilen ülke haline getiren , Ayasofya’yı ibadete açan, Cumhurbaşkanımızın bir neferi olmaktan gururu duyorum” diyerek selamlama konuşması yaptı.

SEVDİKLERİNİZE GÜL VERİL, GÜL VEREMİYORSANIZ GÜLÜVERİN

Mikrofona gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de yaptığı konuşmasında kendi hayatından kesintiler aktararak ilçemiz Hacıkışla mahallesinden evli olduğunu dolayısı ile Geyve doğumlu olmasına rağmen aynı zamanda Hendekli olduğunu vurguladı ve salona şu veciz sözlerle seslendi. Yüce sevdiklerinize gül verin, gül veremiyorsanız gülüğverin” diyerek Hendek’e gereken hizmetlerin yapılacağı sözünü vererek konuşmasını sonlandırdı.

HENDEK GEÇMİŞTE YOL KAZASI GEÇİRDİ!

Mikrofona gelen Recep Uncuoğlu’da yaptığı konuşmasında; “ biliyoruz ki Hendek her zaman farkını gösteren bir ilçe olmuştur. Kurucu ilçe başkanı Şenay Sakal önderliğinde  Cumhurbaşkanımız  Recep tayyip Erdoğan’ın elinden ödüle layık görülmüş, ödül almış ve bizim alnımızı ak çıkarmıştır.Hendek’de böyle bir irade var, Hendek’de liderine inanç var, bağlılık var. Hendek davası uğruna her türlü fedakarlığı ortaya koyan bir ilçe oldu. Hendek dün böyleydi bugün de böyle.Hendek geçmişte bir yol kazası geçirdi. Bunu bertaraf etmek için yeniden aynı fedakarlıkla hareket etmiş, sarılmış, kucaklaşmıştır” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKININ TEK AMACI TERÖRÜ TÜMDEN BİTİRMEK, MİLLET İTTİFAKININ TEK AMACI İSE İSTERSE TÜRKİYE DÜŞSÜN YETERKİ BU İKTİDAR ALAŞAĞI OLSUN!

Mikrofona gelen AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve seçim işleri sorumlusu Ali İhsan Yavuz’da yaptığı konuşmasını ülke siyaseti üzerine kurdu ve Cumhur İttifakının ülkede çok önemli iki icraate imza attığını savunarak; “ bunlardan biri milli savunmada büyük mesafe katedildiğini ve Başkanlık sistemini hayata geçirdik. İnşallah yapamaz dedikleri kanal İstanbul’u da yapacağız” diye konuştu. Hendek ilçesinin Sakarya yerelinde her zaman farklı bir yere sahip olduğunun altını çizen Yavuz, ilçede dört dönem Beklediye Başkanlığı yapan 25. Ci dönem sakarya Milletvekili Ali İnci döneminde Hendek ilçesinin hizmetlerde büyük atak yaptığının altını çizerek İnci’den övgüyle bahsetti. Yavuz, şu anda Türkiye’ye tuzaklar kurulduğuna vurgu yaparak; “ bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. PKK Türkiye’yi bölmek istedi. O örgüte kol kanat olmuş ülkemizdeki siyasi uzantısı HDP bugün Millet İttifakının içinde yer almakta. Cummhur İttifakının tek bir amacı var,  terör örgütlerini topyekün yok etmektir. Buna karşılık Millet İttifakının tek amacı ise gerekirse Türkiye düşsün yeterki bu iktidarı alaşağı edelim. Bunların başka hiçbir derdi yok”  diye konuştu.

MUHABBETLE SELAMLIYORUM

Mevcut yönetimin mali raporunu okumasının ardından her iki adaya listelerini divana vermeleri için 10 dakika süre verdi. Sürenin sona ermesinin ardından adaylar listelerini divana vermelerinin ardından divan başkanı tarafından her iki adaya da söz verdi. Mikrofona ilk çıkan  kurucu başkan Şenay Sakal; “  değerli delegasyon hepinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbaetle selamlıyorum.” Sözleri üzerine  salondan alkışlar yükseldi.

AK PARTİLİLER BANA HAKLARINI HELAL ETSİNLER

Konuştukça açılan Sakal  kendisinin AK Partinin Hendek kurucu ilçe başkanı olduğunu vurgulayarak; “Neden aday olduğunu açıklayan Sakal; arkadaşlarımızla oturduk  bizim gördüklerimizle onların gördükleri eksiklikleri, hataları analiz yaptık ve ortak akılla bir yola çıktım ve adaylığımı açıkladım. Benim AK parti davasında bir hakkım olmaz ama AK partililere karşı benim yapamadıklarım, başaramadıklarım olmuştur lütfen haklarınızı helal edin” diye konuştu.

HENDEK İLK’LER ŞEHRİDİR

Sakal, “Hendek ilk’ler şehri” diyerek devam ettiği konuşmasında; “ Hendek seçimlerde çalışmakta, hizmette koşmakta, rakiplerle yarışmakta  hep en önde olmuş önder olmuştur. Hendek teşkilatı Cumhurbaşkanının elinden Türkiye Teşikilat Birinciliği ödülünü almıştır. İşte bu salonda yer alan gönül dostlarının katkılarıyla, destekleriyle sayın Cumhurbaşkanımızın elinden ödüle layık görüldüm. Bu ödülde tüm Hendek AK Parti gönüldaşlarının emeği vardır, alın teri vardır” dedi.

ZAFERE AÇIM!

Kongrtede son konuşmacı olarak mikrofona gelen Hasan Serdar Baykal, havanın sıcaklığını da dikkate alarak konuşmasını uzun tutmayacağını ifade edip delegasyona ve delegelere seslendi. Baykal; “ 2005 yılında İl başkanım ve ilçemizdeki Şenay Başkanımın daveti üzerine ben bu teşkilata katıldım. 15 yıldır bu teşkilata hizmet ediyorum. Gencim, dinamiğim ve zafere açım. Sizlerin desteğini istiyorum. Genel başkanımızın, genel merkezimizin, genel başkan yardımcımızın, il başkanımızın, milletvekillerimizin desteği ile kendileriyle uyumlu bir şekilde çalışarak Hendeki hak ettiği yere getireceğimden hiçbir şüpheniz olmasın, saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamlamasının ardından seçimlere geçildi.

Bizi izlemeye devam ediniz. Seçim sonuçlandığında sitemizden sonuçları yayınlayacağız.