Siyaset
Giriş Tarihi : 26-09-2020 08:50   Güncelleme : 06-10-2020 14:37

HEDEF YILBAŞINA KADAR 3 BİN ÜYE

GELECEK PARTİSİNDE İNANÇ VE SAMİMİYET ÖN PLANDA Gelecek Parti Hendek İlçe yönetim kurulu ve teşkilat üyeleri Çınaraltı Alabalık tesislerinde ilk genişletilmiş istişare toplantısını yaptı. Toplantıya yakın zaman önce Sakarya İl Başkan adayı Özcam Kam’da eşi ve kızı ile katılım sağladı.

HEDEF YILBAŞINA KADAR 3 BİN ÜYE

Sıcak yaz akşamını serinleten Uludere havasının yanı sıra şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşan partililer ilçe siyaseti ve ülke siyasetine yönelik görüş alışverişinde bulundular. Toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Musa Akıcı yaptı.

YEREL YÖNETİM İSRAF EKONOMİSİ UYGULUYOR

Akıcı yaptığı konuşmasında; “ Yaptığımız ilk il  kongresinin ardından ilçemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz ilçe danışma toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Şimdiye kadar ilçenin pansuman tedbirlerle, küçük rütuşlarla düzelebilecek bazı eksiklikleri basın yolu ile kamuoyuna duyurduk, yerel yönetime sorular sorduk ancak sizlerin de gördüğü üzere yetkililer ne yazık ki ilçenin derdi olan bu sorularımızı yanıtsız bıraktılar. Neden bırakmasınlar ki? Diyerek yerel yönetimin israf ekonomisi uyguladığını” iddia etti.

Akıcı, “ bizler Gelecek partisi Hendek İlçe temsilcileri olarak halkımızın sorunlarını gündeme taşımaya bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gündeme taşımaya devam edeceğiz.” Diye konuşan ilçe başkanı Akıcı,” bu akaşamın partimiz adına en önemli ve ivedilikli konusu üye sayımızı ilçemize yakışır düzeyde yapmaktır.” dedi. Akıcı bu çalışmalarda genel merkezin her türlü katkıyı verdiğinin altını önemle çizdi.

GENEL BAŞKANIMIZ HENDEK’E GELİYOR

Konşmasında oldukça sevinçli ve heyecanlı olduğunu gözlemlediğimiz Akıcı, partililerine verdiği; “Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ilçemizde ağırlayacağız” müjdesini partilileri ile paylaşaraş genel başkan Davutoğlu’nun üyelere selamlarını iletti.

Toplantıda söz alan Gelecek parti Sakarya il başkan adayı Özcan Kam’da yaptığı konuşmasında ilçede gördüğü atmosferden oldukça etkilendiğini belirtip; “ nasıl ki Sakarya Ankara siyasetinde farklılığını gösteriyorsa Hendek ilçemizde Sakarya genelinde kendi farklılığını gösteriyor. Siz değerli üyelerimiz ve geleceğe ümitle bakan sıcak ve samimi arkadaşlarımızla bir arada olmak, aynı ortamı yaşamak bizide heyecana gark etti.

KONGREMİZ  BİZİ DAHA DA BÜTÜNLEŞTİRDİ

İnşallah bu toplantımız ilçemiz genelinde bir kıvılcım olacak ve her geçen gün büyüyecektir. Yakın zaman önce Sakarya İl Başkanlığı kongresini yaşadık bu kongre sürecinde Hendek İlçe Teşkilatının verdiği destek tüm Sakarya’da konuşuldu ve konuşulmaya devam ediyor”diyen Kam; “bizler Gelecek partisi şemsiyesi altında bir oluşumdayız bütün amacımız insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, refah seviyesini yükseltmek ve bu bağlamda partimizi daha büyütmek olacak. Biz de sen ben yok, bizim düşüncemizde ortak akıl ve biz duygusu hakimdir. O nedenle Sakarya’da gerçekleşen İl Başkanlığı kongremizin kaybedeni asla olmamış tam aksine kongremiz bizleri daha da bütünleştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle göreve gelen yeni Sakarya il teşkilatımıza hayırlı olsun diyor başarılarının daim olmasını temenni ediyoruz. “ diye konuştu.

HENDEK HEP GÜNDEMDE

Hendek isminin gerek Sakarya’da gerekse Ankara’da gündemde olduğunu vurgulayan Kam; “ Sakarya’mızda yaşanan bu gelişmeler genel başkanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından yakınen izlenmekte olduğunu bilmelisiniz. “ diyerek ; Genel Başkanın Sakarya’ya ilk geldiğinde uğrayacağı ilk durağının ilçemiz Hendek olacağını belirterek Hendek’de olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. 

KİM OLURSAN OL YİNE GEL

Gelecek partinin ilçe koordinatörü Fatih Sunman’da yaptığı bütünleştirici konuşması ile partililerine büyük moral verdi. Sunman, sözlerine “ bizim partimiz huzurun adresidir. Kim olursan ol yine gel, tövbeni yüz bin kere bozsanda yine gel.” Diyerek Mevlana’nın sözüyle başladı.

BU DURUM SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL BASKIN BİR SEÇİME HAZIR OLMALIYIZ

Sunman; "İlçemiz ilçe başkanı ve tecrübeli siyasetçi abimiz Ayhan Güler’e ve onun nezdinde ilçe teşkilatımızın emek ve katkılarından dolayı huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Görünen o ki ekonomi dip yapmış, dış politikada yapılan yanlışlar neticesinde ülkemiz darboğazdan geçmekte. Sürdürülebilir olarak görmediğimiz bu durumun yarın neler getireceğini şimdiden kestirmek mümkün değil ancak bir Gelecek partisi olarak yarın seçim olacakmışcasına teşkilatlanmamıza devam ediyoruz. İnşallah yarınlar daha güzel olacak.”diyerek katılımcalara teşekkür etti. 

Genişletilmiş istişare toplantısında söz alan tecrübeli siyasetçi Ayhan Güler’de  konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı. Güler; “ Sakarya il kongresine alnımızın akıyla girdik edebimizle çıktık. Kongremizin kaybeni yok. Gelecek Partisi Hendek ilçe teşkilatı olarak ilçemizde düzenlediğimiz ilçe kongremizin yoğun katılımla gerçekleşmiş olması Ankara genel merkezimizde gündem oldu olmaya devam ediyor. Bunu sizlerin çalışmaları ile başardık. “ diyen Güler, teşkilat üyelerine bir kez daha teşekkür etti.

BİZLER SİZE  İNANIYORUZ SİZLERDE BİZE İNANIN

Gelecek Parti Hendek ilçe teşkilatının Genel Merkez tarafından aranıldığını ve 31/12/2020 tarihi itibarı üle üyelik işlemlerinin hızlandırılmasını istediklerini belirterek; “ hedefimiz yıl sonuna kadar inşallah 3.000 üyeye ulaşmak olacak. Bizler ben mantığı ile değil biz mantığı ile hareket ediyoruz. İnşallah hep birlikte aynı azim ve çalışkanlıkla bu sayınında üzerine çıkacağız. Bizler sizlere inanıyor ve  güveniyoruz sizlerde bize inanın ve güvenin” dedi.

KANİ BEY VE NURAY HANIMA AYRICA TEŞEKKÜR

Güler,” partinin kurucu başkanlarından olan genel başkan yardımcısı Kani bey ve Sakarya’da kurucular listesinde bulunan Nuray hanıma kongre sürecindeki tarafsız ve hakkaniyetli duruşlarından dolayı sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. “ sözleri partililer tarafından büyük alkış aldı.

BELİRLENEN ÜYE SAYISINA ULAŞACAĞIZ

Toplantıda söz alan gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarıda yaptıkları konuşmalarında çalışmalarına ara vermeksizin devam ettiklerini vurgulayarak kısa sürede belirlenen üye hedefine ulaşacaklarının sözünü verdiler.

Yenilen yemeğin ardından çaylarını yudumlayarak sohbete dalan partililer toplu fotoğraf çekiminin ardından ayrıldılar.