Güncel
Giriş Tarihi : 22-09-2020 11:29   Güncelleme : 22-09-2020 18:05

SAKALIMIZ YOK Kİ SÖZÜMÜZ DİNLENSİN!!!

YANLIŞTA ISRAR NİYE? Daha 1 yıl önce ilçemiz merkezindeki Zeki Cömert Parkının tadilat çalışmalarında çevresindeki yaya kaldırımları yapılırken görme engellilerinin hiç kimsenin yardımına muhtaç olmaksızın yürümesine imkan sağlayan taşların döşenmediğini haberleştirip; “bir işi bir kere yapın iki kere değil” dediğimizden dolayı Hendek Belediye Basın Müdürlüğünce meil listesinden çıkarılmış, cenaze haberlerini dahi veremez olduk.

SAKALIMIZ YOK Kİ SÖZÜMÜZ DİNLENSİN!!!

ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ!!!

Hendekin geçmiş yakın tarihini bilmeyenlerin iş başına getirilmesi, söylemlerinde her eleştiriye açık olduklarını ifade etmelerine rağmen eksikliklerinin yüzlerine vurulmasından alınmış olmalılar ki böyle bir yola tevessül ettiler,olsun kendileri bilir…

 

ENGELLİ VATANDAŞLAR SOSYAL HAYATIN İÇİNE KATILMIŞLARDI

   Konumuza dönelim. 2008 tarihinde dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci önderliğinde Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile bir protokol imzalamış, ilçemiz Engelsiz Kent Hendek projesini hayata geçirmişti.

   Bu çerçevede evlerinde hapis bir vaziyette kalan, evlerinden dışarı çıkamayan engelli vatandaşlarımız belediyemizin de katkıları ile evlerinden çıkmışlar topluma, sosyal  yaşama ortak olmuşlardı.

 

YANLIŞTA ISRAR NİYE?

   Hendek Belediyesi ilçemiz Başpınar mahallesi genelinde uygulamaya soktuğu ve her söyleminde örnek!!! Bir trafik eylem planı olduğunu açıkladığı çalışmalarda da yaya kaldırımlarında benzer hatalar aynen devam etti ve hala etmeye devam ediyor.

 

AYNI YANLIŞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKINDA DA DEVAM EDİYOR

  Hendek Belediyesi  Türk Milliyetçiliğinin lideri merhum Alparslan Türkeş adına ilçemiz yenimahallede bir park inşa ediyor. Ne yazık ki aynı yanlışı her gün söylememize rağmen hatada ısrar ettiklerini maalesef tekrardan görüyoruz.   

   Belediye basını tarafından kamuoyuna servis edilen fotoğraflardanda görüleceği üzere yaya kaldırımlarında ama’ların yürümesine imkan sağlayan taşların döşenmediklerine şahit oluyoruz. Engelli dostu olduklarını söyleyenlerin böylesi hatayı hala devam ettirmelerinin arkasındaki sırrı!!! doğrusu merak ediyoruz.

 

YAŞAR AYGÜNEŞ NEDEN SESSİZ?

     Biliyor ve inanıyoruz ki  Hendek Belediye Meclisimizin MHP gurubunun grup sözcüsü Yaşar Aygüneş’de bir engelli kardeşimiz. Bizlerde birer engelli adayıyız. Bu yaşananlara nasıl müdahale etmediğine akıl sır erdirmek mümkün değil.

 

 

 

Hendek, Örnek Engelsiz Kent

Başbakanlık Özürlüler İdaresi ile Sakarya'nın Hendek İlçe Belediyesi Arasında "Örnek Emgelsiz Kent Projesi" İmzalandı.

 

Hendek Kaymakamı Harun Kaya, engelli engelsiz tüm insanların bu şehirde gezmeye hakkı olduğunu söyleyerek, "Hepimiz aynı haklara sahibiz. Ancak bazen fiziki şartlar sokaklarda engelli vatandaşlarımızın rahatça gezmelerine engel olabiliyor. Hendek bu konuda verdiği akülü araçlarla, yaptığı yol ve kaldırım düzenlemeleriyle örnek bir şehirdir" dedi.