Siyaset
Giriş Tarihi : 21-09-2020 16:58   Güncelleme : 22-09-2020 18:04

GÜLER, YEREL SİYASETİ MASAYA YATIRDI

17 AYDA DÖRT KEZ BORÇLANMA YETKİSİ ALDILAR Gelecek Parti üyesi emekli bankacı Ayhan Güler gazetemizi ziyaret ederek gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. İlçemizin dününü ve bugününü konuştuğumuz söyleşide Hendek’imizin yarınını da dahil etmemek olmazdı. Bizde kendisine Hendek Belediye bütçesini sorduk.

GÜLER, YEREL SİYASETİ MASAYA YATIRDI

70 MİLYON BÜTÇESİ VARDI KİMSEYE İHTİYACI YOKTU!

Bankacı olduğundan dolayı konusuna hakim siyasetçi Ayhan Güler; “ 2019 mahalli seçimlerinin üzerinden 18 ay geçti. Zaman hızla daralıyor. İş başına gelen yerel iktidar  seçim meydanlarında; ( bizim 70 milyon bütçemiz var,bizim kimseye ihtiyacımız yok)  diyerek naralar atıyordu. İşbaşına geldiğinden bu güne 4 kez meclisten borçlanma yetkisi aldı. Adama sorarlar: Hani bütçen sana yeter di? Hani kimseye ihtiyacın yoktu? Büyük lokma ye ama büyük konuşma…”diye konuştu.

MAKYAJDAN BAŞKA NE YAPIYORLAR?

Bir kurum olsun bir şirket olsun neden batar biliyor musunuz? Sorusunu sorup cevaplayan Güler; “ bir sonraki yılın bütçesi hazırlanırken yapılacak yatırımlar hanesi raporuna yazılır kayıt altına alınır. Bakıyorsunuz akşamdan yatıyorlar sabahtan yeni yatırımlardan söz ediyorlar. Yaptıkları ne var? Boz yap’tan başka??? Şimdide Sakarya İl Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa bir spor tesisi için, yüzlerce dönüm arazi bulunur, imar planlarında yer alırken ilçe merkezini binaya boğmak da neden? “ sorusunu yöneltti.

BETON NE ZAMANDIR SİLİNDİRLE EZİLİR OLDU?

Güler; “ Öğrendiğimize göre gece yarısı apar topar ilansız,ihalesiz başlatılan spor tesisi çalışmaları ne hikmet ise hız kesti. İnşaat alanına indirilen demirler kaldırıldı. Mutlaka bir bildikleri! vardır. Betonunda silindirle ezildiğini bir yerel gazetecinin ağzından öğrendik bir yaşımıza daha girdik. Neyse konumuzu dağıtmayalım” diyen Güler;

4 MİLYON NASIL KARŞILANACAK?

Açıklamalarına devam eden Güler; “  mecliste 4 kez borçlanma yetkisi alan yerel iktidar yeni yeni yatırımlara imza attığını söylüyor. Spor tesisinin toplamda 10 milyonluk bir yatırım olduğunu, bu paranın 6 milyonunun spor müdürlüğünce karşılanacağı kalan bakiye 4 milyonun ise Hendek Belediyesi tarafından karşılanacağı  Cumhur İttifakının bazı meclis üyelerince konuşuluyor. “

YENİ BORÇLANMA  AN MESELESİ

“Kasada zaten para yok. Yüzlerce insan belediyede iş başı yaptırıldı, kadro şişirildi, belediye bütçesine aylık ekstra yaklaşık 1 milyonun üzerinde ek yük bindirildi.  Gelen para maaş ödemelerini karşılamıyor. Bu durumda belediye spor kompleksi için gerekli olan 4 milyon parayı nereden bulacak?” diyen Güler;

ÖNÜMÜZDEKİ AY YENİ BORÇLANMA TEKLİFİ GELİRSE ŞAŞIRMAYALIM

“ durum onu gösteriyor ki önümüzdeki Ekim ayı olağan meclis toplantısında yeni bir borçlanma gündem maddesi olursa şaşırmamak gerekir” dedi.

Güler söyleşisini, “ bir Hendekli olarak bir Gelecek Partisinin bir neferi olarak ilçemizin tüm sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz. İlçe halkımızın beklentilerini de . ilçemiz halkı bilsin ki Gelecek Partisi olarak her daim yanlarındayız” mesajı ile sonlandırdı.