Magazin
Giriş Tarihi : 20-09-2020 17:07   Güncelleme : 22-09-2020 18:05

Genç siyasetçi dünya evine girdi

GENÇ ÇİFTLERE MUTLULUKLAR Ayşegül-İbrahim Şimşek ailesinin güzel kızı Büşra Şimşek ile hayatını birleştiren genç siyasetçi , İsmigül-Ahmet Yarıcı ailesinin yakışıklı delikanlısı Recep Yarıcı’nın düğün töreninde siyaset ve bürokrasi dünyasının seçkin insanları bir araya geldi.

Genç siyasetçi dünya evine girdi

Genç çiftlerin nikah şahitleri arasında ilçemizde uzun yıllar Hakimlik görevini icra etmesinin ardından Ankara  Yargıtay 1 Ceza Dairesi hakimliğine atanan İbrahim Temir’de vardı.

AYNI MASADA ESKİYİ YAD ETTİLER

Düğün merasimi öncesinde eski dostların aynı masa etrafında buluşarak eskiyi yad etmeleri güzel görüntülerdi. Çiftlerin  nikah merasimi öncesinde mikrofona gelen , ilçemizde uzun yıllar görev yapan ve bugün  Bursa İl Müftüsü olan  İzani Turan genç çiftlere sağlıklı ve huzurlu bir evlilik temennisinde bulunurken nikah merasimi sonrasından genç çiftlerin duasını yine ilçemizde bir süre görev yapan ve halen İzmir İl Müftüsü olan Şükrü Balkan yaptı.

KALABALIK NİKAH ŞAHİDİ ORDUSU

Genç çiftlerin havuz başında gerçekleşen nikah merasiminde çiftlerin nikah şahitliklerini sırasıyla, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal , Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Ankara Yargıtay 1. Ceza  Dairesi hakimi İbrahim Temir, Sakarya Bölge Adliyesi Savcısı Oğuz Çelik, Vakıflar bankası Bölge Müdürü Numan Sütçü, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan ve 25. Dünem Sakarya AK Parti Milletvekili Ali İnci yaptı.

BABAOĞLU NE MESAJI VERDİ?

Nikah şahitlerini katılımcıların da tanıması amacıyla tutulan mikrofona kendilerini tanıttılar. Belediye başkanı Babaoğlu’nun 25. Dönem Sakarya AK Parti Milletvekili Ali İnci’nin kendisini tanıtmasının ardından, Babaoğlu’nun güleç bir iafade ile   "Tanıştığımıza çok memnun oldum” diyerek sözde yaptığı latife oldukça dikkat çekti.  

NİKAHI BABAOĞLU KIYDI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun kıydığı nikahın ardından genç çiftlerin nikah cüzdanını Sakarya Bölge Adliyesi savcısı Oğuz Çelik pozitif ayrımcılık yaparak Büşra Çelik hanımefendiye verdi ve genç çiftlere ömür boyu saadetler diledi.

TOPLU RESİM İLE TÖREN SON BULDU

Nikah merasimi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Nikaha ev sahipliği yapan Yarıcı ailesi misafirleri ile yakınen ilgilenerek güzel bir evsahipliği yaptı.  Pandemi dolayısı ile tüm tedbirlerin alındığı düğün törenine katılan binlerce katılımcı genç çiftlere mutluluklarını bildirdiler.

NOT: Nikah videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.