Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2020 11:01   Güncelleme : 19-09-2020 14:53

19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

19 Eylül Gaziler günü ilçemiz Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtı önünde törenle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

BAYRAKLARI MEHMETÇİKLER GÖNDERE ÇEKTİ

  Atatürk anıtına Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Muharip Gaziler Derneği ve Kuvvayi Milliye Derneği yöneticileri tarafından çelenklerin koyulması ile başlayan ‘Gaziler Günü’ anma töreni göndere Mehmetçikler tarafından  bayrakların çekilmesi ile devam etti. 

AKP,MHP ve CHP İLÇE BAŞKANLARI TÖREN ALANINDA

Törene Cumhur İttifakında yer alan AKP ve MHP Hendek İlçe Başkanları ile birlikte Millet İttifakında yer alan CHP Hendek İlçe Başkanları katılırlarken diğer siyasi parti başkan ve temsilcilerinin katılmadığı görüldü.

19 EYLÜL MALUL GAZİLERİN ŞEREF GÜNÜDÜR

  Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından Muharip Gaziler Dernek Başkanı  Ferhat Albayrak tarafından günün anlamını ifade eden konuşması ile son buldu. Albayrak yaptığı konuşmasında; “  19 Eylül, Kurtuluş savaşında,Kore’de,Kıbrıs’da savaşan Muharip Gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi,üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna, vatan hainleri ve terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker,polis, güvenlik korucuları ve 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde  vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin ŞEREF günüdür” dedi.

Resmi törenin sona ermesinin ardından resmi heyet hep birlikte ilçemiz Şehit Mahmutbey Anıtının bulunduğu alana geçerek çaylarını yudumladılar.