Güncel
Giriş Tarihi : 18-09-2020 09:34   Güncelleme : 19-09-2020 09:14

HİÇ DEĞİLSE HAFTADA BİR KEZ YIKAYIN ALLAH AŞKINA…

BÜYÜK CAMİ ÖNÜNDE, CEMAAT GÜVERCİN PİSLİĞİ İÇİNDE İBADET EDİYOR Pandemi sürecinde alınan tedbirler çerçevesinde ilçemiz ana caddelerini sabunlu suyla yıkayıp dezenfekte eden Hendek Belediyesine çağrımızdır:

HİÇ DEĞİLSE HAFTADA BİR KEZ YIKAYIN ALLAH AŞKINA…

ÇOK ŞÜKÜR İBADETE AÇILDI

Koronavirüs tedbirleri nedeni ile uzun süre ibadete kapalı kalan camilerimiz şükür Allah’a açıldı. Ancak sosyal mesafe nedeni ile cami cemaatinin büyük bir çoğunluğu ibadetlerini cami bahçesi ve caddede kılmak zorunda kaldığı hepimizin malumudur. Belediyemizin hemen karşısında bulunan ve Bursa Anıtlar Yüksek Kuruluna kayıtlı camimizin çevresini kendilerine yuva edinen güvercinler  nedeni ile güvercin pisliği had safhada.

TEMİZLİK İMANDANDIR

Geçmiş dönemlerde Koronavirüs sorunu olmadığı halde hiç değilse Cuma namazları öncesinde cemaatin rahat ve temiz bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri açısından bahse konu olan camimizin bahçesi iftaiye araçları  marifeti ile yıkanıp temizlenmekte idi.

LÜTFEN ÇAĞRIMIZA KULAK VERİNİZ

Dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecini de dikkate aldığımızda konunun önemi daha bir öne çıkmaktadır. Cami cemaatinden çok sayıda vatandaşımız bizzat bizi aramak sureti ile cami önünün yıkanarak ibadete hazır hale getirilmesi konusunda bizlerden destek istemekte, “ lütfen bizlerin sesi olunuz” serzenişlerine muhatap olmaktayız.

TEMİZLİK SÜREKLİLİK KAZANMALI

İlçemizdeki bu sorunun sorun olmaktan çıkarılmasına yönelik çalışma başlatılmasını ve bu çalışmanın sürekli hale getirilmesi büyük önem arz etmektedir.