Güncel
Giriş Tarihi : 16-09-2020 15:26   Güncelleme : 20-09-2020 18:59

3 CÜ PEYSAJ ve SÜS BİTKİCİLİĞİ FUARINA İLK GÜNDEN YOĞUN KATILIM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve üç gün sürecek olan 3. Peysaj ve Süs Bitkiciliği Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Sakarya AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Sakarya Milletvekili M.Levent Bülbül, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ali İnci ile birlikte yeni ve eski ilçe Belediye başkanları katıldılar.

3 CÜ PEYSAJ ve SÜS BİTKİCİLİĞİ FUARINA İLK GÜNDEN YOĞUN KATILIM

ELEKTRİKLİ ARAÇLA FUAR TURU

Eşsiz göl manzarası eşliğinde Korona tedbirlerine azami dikkat eden heyet bir süre  fuarda açılan standları gezerek bilgi almalarının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce idaresindeki tarafından  elektrikli araçla fuar turu attılar.  

FUARIN EN YAŞLI  AĞACI!

Fuarda stand açan bir üreticinin sergilediği 3 asırlık Zeytin ağacı fuarın en yaşlı ağacı olurken fura katılan katılımcıların fotoğraf çektirmek için sıraya girmeleri dikkat çekti.

ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ STANDINDA YORGUNLUK  MOLASI

Standları ziyaret eden heyet,fuar alanında Orman Bölge Müdürlüğünün standında mola verdi. Bir süre dinlenen heyet  ikramların ardından tekrardan fuar alanını gezerek stand kuran firma yetkilileri ile bilgi alış verişinde bulundular.

SÜPER BİR ORGANİZASYON

Üçüncü Süs Bitkiciliği Fuarını ziyaret eden AK Parti Sakarya milletvekili Ali İnci Halk 54 muhabirine  roportaj verdi. İnci, Korona virüsü nedeni ile hayatlarını kaybedenleri rahmetle anarak başladığı röportajında; “ Üçüncüsü yapılan Peysaj ve Süs Bitkiciliği Fuarını  Pandemi engeline rağmen tüm tedbirleri başarıyla alan ve Maske, Hijyen ve Sosyal Mesafe kurallarının harfiyen uygulandığı bir festival. Korona tedbirlerini sahada uygulayan Sakarya Büyükşehir Belediyemizi ve Fuar Organizasyonunu başarıyla yöneten Remzi Adıyaman kardeşimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

SAPANCA’MIZ ADINA GURUR VERİCİ BİR FUAR

 İnci; “bu festival,Sakarya’mızı  ve  Sapanca’mızı ülkemize tanıttı. Bir yanımızda Saparca gölümüzün eşsiz güzelliği, bir yanımızda gök mavisi diğer bir yanımızda yeşil ormanlarımızın yer aldığı Sapanca’mızda böyle bir fuarın düzenleniyor olmasından dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

NOT: Video gösterisini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirisniz.