Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2020 17:00   Güncelleme : 16-09-2020 18:01

EKONOMİK ÖMRÜ DOLMAYAN PARKELER SÖKÜLÜP YENİSİ DÖŞENİYOR!

İŞE ADAM DEĞİL ADAMA İŞ DEVRİ! Hendek Belediyesinin bazı sokak ve caddelerle birlikte bazı uzak mahallelerimizdeki yolları kilitli parke çalışmaları yaptıklarına şahidiz.

EKONOMİK ÖMRÜ DOLMAYAN PARKELER SÖKÜLÜP YENİSİ DÖŞENİYOR!

EKONOMİK ÖMRÜNÜ TAMAMLAMAYAN PARKELER NEDEN SÖKÜLÜR?

Şu bir gerçek ki daha önceki belediye yönetiminde ilçemizde döşenen kiltli parke taşlarının ekonomik ömrünü tamamlamadan sökülüp, taş kırmaya gönderilmesi, yerlerine de yeni parke taşlarının döşeniyor olması, borç yükü altında ezildiğini, mecliste  iki kez 5 MİLYON bir kez 5.6 MİLYON   bir kezde 2.7 MİLYON TL borçlanma yetkisi alan Hendek Belediyesinin mirasyedi gibi davranışlar sergilemesi oldukça düşündürücü.

KİLİTLİ PARKE TAŞI EKONOMİK

Hendek Belediyesi taş kırma eleme tesislerinde üretilen kilitli parkeler değişik kalınlıklarda olup yüzeyleri renkli ve farklı malzeme ile  imal edilmekte. Kilitli parke  fabrikalarının internet sitelerinde yaptıkları bilgilendirmelerde  kilitli parke taşlarının kalınlığına ve kullanıldığı alanlara  göre 15-20 yıl arasında değişkenlik göstermekte.

KİLİTLİ PARKE DAĞLARI

Akova mevkiinde bulunan taş kırma-eleme  ve bordür tesislerinde KİLİTLİ PARKE DAĞLARI’nın oluştuğu bu görüntüler geçmiş 20 yıllık dönemde hiç yaşanmamıştı.