Güncel
Giriş Tarihi : 14-09-2020 14:54   Güncelleme : 14-09-2020 20:18

TEŞEKKÜR BEKLENİRKEN İSMİ SİLİNİYOR

GÜNÜMÜZDE YAŞANANLAR AKIL TUTULMASI… Dört dönem üst üstüne Hendek Belediye Başkanlığını kazanarak ilçe tarihinde bir rekora imza atan Ali İnci, koltuğa oturmasının ardından 1999 asrın depremini, akabinden büyük bir sel felaketini yaşamasına rağmen takdiri ilahi dedi ve yoluna şikayetsiz, amasız, fakatsız devam etti.

TEŞEKKÜR BEKLENİRKEN İSMİ SİLİNİYOR

İLÇENİN MAKUS TALİHİNİ KIRDI

Rakip olarak görülen siyasi parti temsilcileri ile hiçbir zaman dirsek temasını kesmeyen ve Hendek konu olduğunda ortak paydada buluşan yapıcı ve birleştirici kişiliği ile her zaman adından söz ettiren ve dört dönemde ilçenin makus talihini çeviren başkan İnci döneminde Hendek Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mehmet Demirel ile birlikte esnafımızın ve ilçe halkımızın daha rahat ve staril bir ortamda haftalık alışverişlerinin yapıldığı ve adına Hendek Ticaret Merkezi denilen çok amaçlı tesis Marmara bölgesinde ilk olmaya devam ediyor.

7 KAPIYA 7 AYRI İSİM

Yaptığı Hendek Ticaret Merkezi çok amaçlı merkezin 7 ayrı giriş kapısı mevcut. 7 ayrı kapıda ise ilçemizin kuruluşundan günümüze kadar merhum ve hayatta olan Belediye Başkanlarının ve yine ilçemizin yetiştirdiği değerli bürokrat ve Orman Bakanlığı yapmış olan Nevzat Ercan isimlerini vererek Hendek’i bir potada buluşturmuştu. 

BULVAR, CADDE VE ÇOCUK PARKLARI İLE ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Bununla yetinmeyen Ali İnci ilçemiz genelinde açılan bulvarlara, caddelere, çocuk parklarına vs. yerlere de isimlerini vermek sureti ile kendilerini onurlandırmış isimlerini ölümsüzleştirmişti. İnci, Ticaret Merkezi ana giriş kapısına da Ticaret Merkezinin temelini atan, açılışını gerçekleştiren dönemin Başbakanı, günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür mesajı içeren bir tabela asmıştı.

Ancak;

Ne hikmet ise 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde iş başına gelen yeni yönetim  ilçeye uzun yıllar hizmet etmiş,ölümsüz yatırımlara imza atmış olan Ali İnci’ye teşekkür etmesi beklenirken, İnci’nin isimlerinin yer aldığı  Ticaret Merkezi ve Bayraktepe Tesisleri girişindeki  teşekkür mesajı içeren tabelalardan isimlerini silmesi kamuoyundan büyük tepki topladı.

ÇARŞI YAPILANLARA KARŞI

İlçemiz Kemalpaşa caddesi esnafları ile sabah çayı içerken yapılan sohbetin konusunun gece yarısı alel acele başlayan Süleyman Seba spor kompleksinde başlatılan çalışmalar ve Ali İnci isminin tesislerdeki teşekkür tabelalarından silinmesi idi. Esnafların ortak paydada buluştukları cümle; “ Turgut başkanın ekibi zayıf. Hizmetlerde zaafiyet yaşanıyor. Başkan yanındaki ekibin güdümünde olmamalı ve bu yanlışlardan ivedilikle dönmeli” oldu.

İSİMLERİNİ SİLEBİLİRSİNİZ AMMA ESERLERİNİ ORTADAN KALDIRAMAZSINIZ…

İnci başkanın ilçemize yaptıklarını yazacak olsak kitaplara sığmaz. Sevabıyla,günahıyla halktaki karşılığı halen devam etmesi bir yana, mahalli seçimlerden bu yana geçen 18 ay sonrasında bu karşılık artarak devam ediyor. Çok sayıda vatandaş; “ her ne kadar eleştirmiş olsak da yapılanları inkar edemeyiz. Tabelalardan isimlerini silebilirler ancak Sakarya’da doğal gaz gitmemiş yerler varken ilçemizin en ücra köşesine kadar ulaştırılan doğalgaz hamlesi onun eseri. Sakarya’da ikincisi olmayan yaşlılar yurdu onun eseri. 2.OSB’de Evsel ve  Sanayi atıkları  arıtma tesisi onun eseri. Üniversitenin İlçemizde açılması onun eseri. Roman vatandaşlara evler onun eseri. Sinema slaonları onun eseri. 45 günde teslim edilen hantek Toplu Konut hamlesi onun eseri. Uludereye binlerce alabalık yavrusu bırakmak onun eseri. Günümüzde unutulan Uçurtma şenlikleri, Selman Dede Yağlı Güreşlerini gelenekselletirmek onun eseri. TRAC’a araç tahsis etmek onun eseri.Ana caddelerden enerji hatlarının yer altına alınması onun eseri. Sporcuları ödüllerle teşvik ederek Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçilerimizin İstiklal Marşı’mızı okutmaları onun eseri. İlçenin dört bir yanına yüzbinlerce fidan dikmek onun eseri. Tarihin kimlik kazandığı yer olan Bayraktepe onun eseri. Şehitlik onun eseri.Belediye garajı onun eseri. Rasimpaaş camisi onun eseri.Öküz arabası geçerken zorlanan sokak ve caddelerin geniş ve refah bir şekle getirilmesi onun eseri. Yaptığı akıllı ve gerçekçi yatırımlarla bütçeye kaynak kazandırmasının yanı sıra yapılan tesislerin hükümet kanalından ödüle layık görülmesi ve örnek teşkil etmesi onun eseri. Engelli vatandaşlarımızı ev hapsinden çıkarıp topluma kazandırması, ekonomik zorluklardan ötürü evliliklerin çatırdadığı bir dönemde bir de gençlere ücret vererek  hızlandırılmış mesleki kurslar vermek sureti ile işsizliği ortadan kaldırması onun eseri. Uludere onun eseri… Hiç kimse bunları inkara tevessül etmesin” diyerek yapılanları kınadıklarının altını özenle çizdiler.