Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2020 17:56   Güncelleme : 12-09-2020 17:59

SEVDA GARDEN& FLOWERS AÇILDI

Hendekli iş kadınlarımızdan Sevda Korkmaz çiçek evi açtı.

SEVDA GARDEN& FLOWERS AÇILDI

İlçemiz Üniversite caddesi ( Muammer Sencer)  Üniversite karşısında hizmete açılan işyerinin bereket duasını  ilçemiz Rasimpaşa camisi imamı Arif hoca yaparken açılış kurdelasını Hendek belediye başkanı ve başkan vekili kesti.

KADINLARIMIZ BİRER ÇİÇEKTİR

 Açılışa katılan Hendek Belediye başkanı yaptığı konuşmasında; “  kadınlarımızın hem siyasette hem ticarette boy göstermeleri , toplumun her kesiminde bir arada olması sevindirici bir gelişme. Kendisine uygun bir işyeri açması çok daha güzel. Kadınlarımız birer çiçektir. Özellikle bu caddede bu iş kolunda eksiklik vardı. İlçemizin genelinde yeterli sayıda çiçekevlerimiz oluşmak üzere. Bu işyeri hem size hem ilçemize , hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah hayırlı ve bol kazançlar nasip etsin. Bizlerde belediye olarak sizlere katkı sağlarız.” diye konuştu.

FAİZ HARAM, TİCARET VE CESARET SERBESTTİR

Bereket duasını yapmak için mikrofona gelen Arif hocamızda yaptığı dua öncesi konuşmasında peygamberimize atıf yaparak hadisi şerifle süslediği konuşmasında; “ altını önemle çiziyorum. Faiz haramdır. Ancak ticaret ve cesaret serbesttir. Ticari zekasını  cesaretle birleştirerek açtığı işyeri kardeşimize hayırlı olsun, Allah helalinden bol rızık versin inşallah” diyerek duasını yaptı. Duaya hep birlikte amin diyen katılımcılar kurdela kesiminin ardından işyerine girerek standları dolaştılar.

Sevda Korkmaz hanımefendinin hizmete açtığı işyerinde süs bitkileri ve yapay çiçekler mevcut olup ayrıca gelin buketleri ve araç süslemeleride yapılmakta. Kardeşimize hayırlı uğurlu olsun.