Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2020 12:04   Güncelleme : 14-09-2020 20:19

KAYMAKAM ACIR FINDIK TARLASINDA

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, İçişleri Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda ilçe merkezinde Koronavirüs tedbirlerini denetlemesinin ardından her yıl ilçemize gelen fındık işçilerini fındık topladıkları tarlalarda ziyaret etti.

KAYMAKAM ACIR FINDIK TARLASINDA

SİZLER BİZİM MİSAFİRLERİMİZSİNİZ

Doğu ve Güneydoğudan her tıl ilçemize mevsimlik işçi olarak gelen fındık işçilerini fındık topladıkları tarlalarda ziyaret etti. Mevsimlik işçilerin sıkıntı ve dertlerini dinleyen kaymakam Acır, işçilerin ilçemiz ekonomisine fındık toplamak sureti ile büyük katkı sağladıklarını belirterek; “ bizler hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız. Sizler bugün burada bizlerin misafirlerisiniz. Bir anlamda sizler bizim kültür elçilerimizsiniz. Varsa sıkıntı ve dertlerinizi dinleyip çözüme kavuşturmak bizlerin görevi” diye konuştu.

RANDIMAN VE TABAN FİYAT ÜRETİCİMİZİ SEVİNDİRDİ

Mevsimlik işçilerle birlikte kısa süre fındık toplayan kaymakam Acır; “ ilçemizin tarımsal olarak en büyük geçim kaynağı fındık bu yıl eski yıllara nazaran rekoltede kısmi azalış yaşanıyor olsa da üründeki randımanın yüksek oluşu ve hükümetimizin açıkladığı taban fındık fiyatı üreticimizi sevindirdi. “diyerek  mevsimlik işçilerin ikram ettikleri çayı yudumlamasının ardından fındık tarlasından ayrıldı.