Güncel
Giriş Tarihi : 09-09-2020 10:28   Güncelleme : 10-09-2020 10:01

İÇÖZ'ÜN PARASI DİK GELDİ!!!

DAHA BU SÖZLER KURUMADI 2019 mahalli seçimleri öncesinde yapılan bir istişare toplantısında söz alan AK Parti Hendek Belediye Meclis Üyesi Lokman İçöz; “ Hizmetleri yazı-tura ile yapalım” önerisinde bulunarak ilçemiz siyaset kültürüne yeni bir mizah katmıştı.

İÇÖZ'ÜN PARASI DİK GELDİ!!!

NE GÜNLERE KALDIK!

20 Haziran 2019 tarihinde verilen dilekçeye hala bir yanıt yok...Cumhur İttifakının bir meclis üyesi verdiği dilekçenin cevabını 1 yıl geçmesine rağmen alamıyorsa VAY VATANDAŞIN HALİNE...

Eylül ayı olağan meclis toplantısında söz alan yazı-tura meclis üyesi İçöz, ; “Çamlıca mahallesinde eski mahalle muhtarlıklarına geri dönülmesi hakkında makamınıza dilekçe ile başvurduk, hala bir cevap alamadık” serzenişinde bulunmuştu.

Sevgili meclis üyemizin attığı para sanırım (DİK) gelmiş olmalı ki dilekçesine bir cevap verilemedi!!!

Meclis üyesi bilmelidir ki;

Dilekçe kanunu:

01.11.1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 7’nci maddesinde, yapılmakta olan işlemin safahatı veya sonucu hakkında, yetkili makamlarca dilekçe sahiplerine en geç otuz gün içinde gerekçeli olarak cevap verileceği ve sonucun ayrıca bildirileceği hükmüne yer verilmiştir.

Bilgi edinme hakkı ile dilekçe hakkının mevzuatımızda yer alan esas ve usullere uygun olarak etkin kullanılmasını teminen kamu kurum ve kuruluşları, kendilerine ulaşan talep ve şikayetler hakkında ilgilisine en geç on beş gün içerisinde cevap verecek, akabinde de müracaatı mümkün olan en kısa sürede sonuçlandıracaktır. Şeklinde durum yasalar ile güvence altına alındığından bi haber olan meclis üyesinin bu serzenişini nereye koyalım?

Kaldı ki bu söylemine cevap veren meclis başkanının; “ Uygun bir zamanda cevap vereceğiz!!!” söylemi gelinen noktayı çok güzel ortaya koyuyor. Doğrusu bizlerde UYGUN zamanın ne zaman olduğunu merak ediyoruz.