Güncel
Giriş Tarihi : 06-09-2020 17:50   Güncelleme : 07-09-2020 12:34

MHP KONGRESİNDE BABAOĞLU KİME,KİMLERE MEYDAN OKUDU?

Rant çetelerine hodri meydan okuyan Babaoğlu isim vermekten kaçındı.

MHP KONGRESİNDE BABAOĞLU KİME,KİMLERE MEYDAN OKUDU?

MHP Hendek İlçe teşkilatının 13.cü kongresi ilçemiz Atatürk Kapalı spor salonunda yapıldı. Kongrede pandemi tedbirlerinin alındığı, maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra salona girişte katılımcıların ateşlerinin ölçülerek salona alınmaları dikkat çekti.  Kongreye Cumhur İttifakı ortağı Hendek AK Parti ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal, Başkan Yardımcısı Selim Gencer ile birlikte 2019 mahalli seçimlerinde Cumhur İttifakı  Belediye Başkan  adayı Ali Kemal Sofu’da katıldı.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEYECEKTİR

Kongrede Divan başkanlığını Sakarya MHP Milletvekili ve MHP Grup Başkan Vekili  Muhammed Levent Bülbül yaparken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da divanda yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep bir ağızdan söylenmesiyle devam eden kongrenin siyasi konuşmalar kısmında kürsüye gelen MHP Hendek İlçe Başkanı ve adayı Burhan Namlı, yaptığı konuşmasında;   “değerli katılımcılar teşkilatımızın 13.cü olağan kongresine hoş geldiniz.  Pandemi dolayısı ile kongremizi sınırlı sayıda katılımla gerçekleştiriyoruz. Ülkücü hareket engellenemeyecektir” diyerek , “ Cenabı Allah kongremizi hayırlara vesile kılsın “ dedi.

MHP CUMHUR İTTİFAKINA SIM SIKI BAĞLIDIR

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu konuşmasını yazılı metinden okudu. Babaoğlu adeta Hendek Belediye Meclisi olağan Eylül ayı toplantısında söylediklerinin devamı niteliğinde yaptığı konuşmasında;

“  MHP Cumhur İttifakına sım sıkı bağlıdır. Bu zor görevde her birimize çok büyük görevler düşüyor. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen bir genel başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın tüm gücümüzle yanında olacağız. Değerli misafirler Hendek Belediyesinde ilk günden bu güne tüm samimiyet ve gayretlerimizle hiçbir ayırım yapmadan hiçbir söze aldırış etmeden çalışıyoruz.

RANT ÇETELERİNE HODRİ MEYDAN

 Yükselerek güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu zamana kadar her eleştiriyi kabul ettik ancak bize yön vermek isteyenlerin isteklerini elimizin tersiyle ittik. Hendek için sözü olanı baş tacı ederken bize tuzak kurmaya çalışan rant çetelerine hodri meydan diyoruz” diye konuştu.

BİZ ALAYINIZA YETERİZ

Babaoğlu; “ hevesleri kursağında kalan, kurdukları düzenleri bozulan, istediğini bulamayan, usulsüzlüğü kural haline getirenlere bir kez daha sesleniyorum.  Biz alayınıza yeteriz. Hendeklinin iradesini kabul etmeyenler, demokrasi avaneleri  asla umduklarını bulamayacaklardır.” Dedi.

AKP’DEN YARDIM İSTEDİ

Cumhur İttifakının diğer kanadı olan AKP’ye seslenen Babaoğlu; “  Hizmet etme şansı bulduğumuz bu makamda AK parti  teşkilatlarının ve  teşkilatımızın tüm kademelerine, camiamıza  büyük görevler düşüyor. Burası Cumhur İttifakının bir belediyesidir. Artık eskisinden daha çok kenetlenerek , belediyemizin hizmetlerini anlatmak ve bu işe artık daha çok sahip çıkmak zorundayız.” Diyerek Cumhur İttifakının diğer kanadı AKP’ye çağrıda bulundu.  

2023 SEÇİMLERİNDE BAŞARILI OLAMAZSAK BELEDİYE BAŞKANLIĞININ BİR HÜKMÜ KALMAYACAKTIR

“Birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek 2023’e doğru hep birlikte hazırlık yapmalıyız. Eğer 2023 seçimlerinde başarılı olamazsak  ne ilçe başkanlığının ne de belediye başkanlığının hiçbir önemi kalmayacaktır” diye konuştu. Babaoğlu 17 aylık belediye sürecinde tasarruflar yaptıklarını bunun büyük bir başarı olduğunun altını çizdi ve;  Hendek Belediyesi olarak 91 mahallemizde hizmet atağının devam ettiğini  söyledi.

BÜTÜN SORUNLAR ZAMANLA ÇÖZÜLECEK

Babaoğlu; “ Bahane değil hizmet üretiyoruz.102 milyon olan borcumuz 99 milyona düştü. “diyerek 17 aylık süreçde yaptıkları icraatleri anlattı. Cömert parkını, Uludere sosyal tesilerini ve Kazimiye mahallesine köprü, dere ıslah duvarı ve çevre düzenlemesi yaptıklarını, Yeşilyurt  beldesinde işyerlerini bitirip esnaflara verdiklerini, yıllardır atıl bir vaziyette bulunan mezbahanenin modern bir tesis haline getirdiklerini, Sakarya valiliği ile ortaklaşa projeye imza attıklarını son olarak da HAKOM binasının inşaatına başladıklarını ve tüm bu projeleri belediyenin kendi öz kaynakları ile yapıldığını ifade etti.

BANA BİRAZ DAHA  ZAMAN VERİN, SABIR GÖSTERİN

“ Sizlerden biraz sabır ve metanet istiyorum” diyen Babaoğlu , “zamanla bütün sorunların çözüleceğini, mahallelerde sorun kalmayacağını” iddia etti.

Babaoğlu, ilçe merkezinde uygulamaya soktukları Acil Eylem Trafik planı uygulamasının Sakarya’da ilk olduğunu” söyleyerek sözlerini tamamladı.

SEÇİMLERE GEÇİLDİ

Konuşmaların ardından  tek aday tek liste ile yapılan seçimde MHP İlçe Başkanı adayı Burhan Namlı seçilirken, yönetim kurulu 36 kişiden oluştu.