Güncel
Giriş Tarihi : 03-09-2020 18:57   Güncelleme : 20-10-2020 09:31

YİNE SİZDEN KURTULAMADI!!!

Basın müdürü yüksek maaş alıyor! Ağızlarında doladılar… Peki DOĞRU mu? Yoksa ALGI’dan ibaret mi? Açıklayın maaş bodrosunu herkes görsün…

 YİNE SİZDEN KURTULAMADI!!!

HANİ LİYAKAT ÖN PLANDAYDI?

Hendek Belediyesinde Basın Müdürü olarak görev yapan Elife Özerçetin’den bahsediyorum. Tek başına Ali İnci gibi zaman mefhumu tanımayan zor bir belediye başkanına basın müdürlüğü yapmak her yiğidin harcı değil. Sabahın köründe sahada, akşamın karanlığında farklı bir sahada yani neticede masa başında ona buna emir veren değil,  bizzat işini kendisi yürüten bir basın müdürlüğü yaptı yıllarca…

MAAŞLA YATTILAR MAAŞLA KALKTILAR…

Yerel yönetimin değişmesinin ardından sırf eski yönetimin taraftarı zihniyetiyle hareket eden, içeriden yalan yanlış doldurulan servisçi gazeteciler eliyle de haberleştirilen maaş konusu adeta ilçede tek konu oldu, maaşla yattılar maaşla kalktılar.

HERKES KENDİ ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPAR

Yetmedi, görev yerinden alınarak mobing uygulamasına tabi oldu. 300 erkek personelin çalıştığı Belediye garajına merdiven ve tuvalet temizliğine gönderildi. Bir bayanın onuruyla , gururuyla oynanmak mübah sayıldı.

Ali İnci döneminde basın müdürlüğüne getirilen Özerçetin, İnci ve İrfan Püsküllü dönemlerinde  piyasa değerleri üzerinden ücretini alıyordu. Buna rağmen  maaş konusu öyle bir köpürtüldü kamuoyuna servis edildi ki , hatta daha da ileriye giderek Özerçetin’in ( 7 BİN LİRA)  maaş aldığını iddia etmekten iftira atmaktan geri durmadılar.

BODROLAR ELİNİZDE CESARETİNİZ VARSA AÇIKLAYIN HERKES GÖRSÜN…

Kurumda çalışan devlet memurları olsun, işçiler olsun ücret bodrosu düzenlenir. Bunlar kurumun bünyesinde kayıt altındadır. Şimdi buradan ADALETLİ, HAKKANİYETLİ hizmetler yaptığı iddiasında bulunan , KANUN DIŞI HİÇ BİR İŞ yapmıyorum  diyen belediye başkanına  açık davet ediyorum. İşten attığınız Elife Özerçetin’in  MAAŞ BODRASINI açıklayın. Eğer siz arşivlerinizde bulamazsanız ben size o konuda yardımcı olabilirim.

Dün çok yüksek  maaş aldığı iddiasında bulunarak işten çıkışı verilen Elife Özçetin’in görev yaptığı uzun yıllar içerisinde kendine özel araç tahsis edilmemişti.

AYLIK AKARYAKIT GİDERİNİZ KAÇ TL?

Bugün yere göğe sığdıramadığınız , yerine getirdiğiniz basın müdürünüze Hendek belediyesi tarafından kiralanan bir aracı tahsis ettiğiniz bu araçla Serdivan’daki evine gidip geldiği, bununla yetinmeyip özel işlerinde de kullanılmasına izin verdiğiniz kamuoyunun dilinde.

Yeri gelmişken şunuda ifade edeyim. Basın müdürünüzün aylık akaryakıt gideri  kaç TL? Lütfen kamuoyuna açıklayabilir misiniz?

Bu kumpasın üç ayağı vardı.

  1. Özerçetin’i  mobingler uygulayarak  istifaya zorlamak, işinden etmek.
  2. Birini işinden ederken liyakatsiz birilerine kadro açmak.
  3. Kamuoyuna “adaleti sağladık” algısını yaratarak belediyeyi zarardan kurtardıklarına kamuoyunu inandırmak…

Operasyon ayağının iki maddesi kamuoyunda karşılık bulmazken ikinci maddede başarı sağladılar.

ASGARİ ÜCRETİN İKİ KATIMI BÜYÜK,  8 MAAŞ MI?

Peki günümüze gelecek olursak bugün Hendek Belediye Basın müdürü ile birlikte toplamda 7 personel çalışıyor. Basın müdürünün aldığı maaş + 7 personele ödenen maaş tutarını topladığımızda belediye başkanının maaşının en az 3 katına tekamül eden bir maaş ödemesi karşımıza çıkıyor. 

HALEP ORDAYSA ARŞIN BURDA…

Şimdi soruyorum:  Ali İnci döneminde işe alınan Özerçetin’in  aldığı maaş yüksek ise bugün  basın müdürünün ve beraberinde oluşturduğu    7 personele ödenen maaşların toplam  bodrolarını  kamuoyuna açıklama cesaretiniz var mı???