Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2020 19:11   Güncelleme : 04-09-2020 11:44

EYLÜL AYI MECLİSİNDE LAF KALABALIĞI !!!

Hendek Belediyesi olağan Eylül ayı meclis topğlantısı 18 meclis üyesi ile birlikte gerçekleşirken 7 meclis üyesinin mazeret bildirdikleri açıklandı. 8 gündem maddesinin görüşüldüğü gündem maddelerinden 7 inci maddeye bazı AK partili meclis üyeleri ret vermesi nedeni ile gündem maddesi oy çokluğu ile geçerken diğer 7 madde oy birliği ile geçti.

EYLÜL AYI MECLİSİNDE  LAF KALABALIĞI !!!

SASKİ ELİNDEN GELENİN FAZLASINI YAPIYOR., DAHA NE YAPILABİLİR?  KİMSE BİZDEN SU KONUSUNDA  AÇIKLAMA BEKLEMESİN

Toplantıya başkanlık eden Babaoğlu gündem öncesi konuşmasında önüne konulan notu okuyarak başladı. İlçemizdeki isale hattında meydana gelen ikinci kötü koku konusunda SASKİ’ye sahip çıkarak; “ SASKİ konuyla ilgili açıklamasını yapmış ve insan sağlığına yönelit bir bulguya rastlanmadığını açıklamıştır” diyerek, “Hendek Belediyesi  yetkisinin dışına çıkamaz, SASKİ ile diyalog ve ilişkilerimizi bozacak  açıklama yapmamızı bekleyenler  boşuna beklerler. Hemşehrilerimiz  SASKİ yetkililerinin dışında yapılan açıklamalara itibar etmesinler “  diyerek  Saski’ye sahip çıktı.

BİZ HERKESE ADALETLİ DAVRANIYORUZ!

Babaoğlu konuşmasının devamında ilçeye hakkaniyetle adaletli bir şekilde hizmet ettiklerini vurgulayarak; “  bize emanet edilen Hendek’imize  adaletli ve hukuka uygun bir şekilde hizmet yapıyoruz. Taraflı hiçbir işe izin vermiyoruz” dedi.  

KEŞKE İSİM VEREBİLSEYDİ. BAŞKAN MUHALEFETE YÜKLENDİ.  YAPILAN HİZMETLERDEN RAHATSIZ OLAN CÜRUH KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Somut konuşmaktan çok konuşmasını soyut kavramlar üzerinden sürdüren meclis başkanı, yaptıkları hizmetlerden ötürü ilçede bazı kesimlerde rahatsızlık yarattığını bildiklerini söyledi.

Meclis başkanı; “ içinde siyasi ve maddi beklentileri bulunan, bir avuç cüruh!!! Hendek Belediyesine tezgah kurmaya, senaryolar üretip Hendek Belediyesini karalamaya kendilerine görev edinmiş durumdalar.  

AHLAK SINIRLARINI KİMLER AŞTI?

Çamur at izi kalsın mantığı ile akla izana sığmayacak iftiralarla, zaman zaman da ahlak sınırlarını aşan tutum içerisindeler. Rantı, hesabı ve planı bozulanlar, beklediği işi olmayanlar, usulsüzlüğü kural haline getirip haddini aşanlar her türlü senaryoları  üretmektedirler. “

ZAMAN KİMİ HAKLI ÇIKARTACAK?

Havadan sudan ne bulsam da yazsam, pireyi nasıl deve yapsam da Turgut Babaoğlu’nu baskı altına alsam diye düşünerek hareket edenlerin nasıl yanlış bir yolda olduklarını ve amaçlarına ulaşamayacaklarını zaman içinde hepimiz göreceğiz” dedi.

YANLIŞA DOĞRU, DOĞRUYA YANLIŞ DİYENLER KİMLER?

Meclis başkanıkonuşmasında; “ iftiraları ile bizleri polemik içine çekmek, incir çekirdeğini doldurmayacak konularla meşgul olmamızı ve yalanların yalan olduğunu ispatlamamız için heves edenler  hizmet seferberliğimizin artarak devam edeceğini iyi bilmelidirler. Dikleşmeyeceğiz dik duracağız. Allah doğruya yanlış, yanlışa doğru diyecek kadar kimseyi yoldan çıkarmasın” diye konuştu.

ESKİ BAŞKAN, ENCÜMEN, MECLİS ÜYESİ VE DAİRE MÜDÜRLERİ HAKKINDA YARGILAMA SÜRECİ BAŞLADI

Meclis başkanı konuşmasında Hendek Belediyesinde görev yapan eski başkan, müdür ve meclis üyeleri hakkında içişleri bakanlığınca yargılama süreci başladığını belirterek; “  malumunuz bir yagılama konusu söz konusu. Taşınmaz satışları ve imar uygulamaları ile alakalı bir yargılama süreci. Benim tarafımdan değil içişleri bakanlığı tarafından izin verildi. Benim MHP ilçe başkanı olduğum dönemde başlatmış olduğumuz bir mücadele idi. 8 Ağustos 2019 gününden bu yana da soruşturmaya bizzat müdahiliz. Bu konuyla ilgili daha önce açıklama yaptık bundan sonra soruşturmanın selameti açısından ve bulunduğumuz görev icabı da bu konularla alakalı bir açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Bunuda buradan kamuoyuna “ duyurduğunu belirtti.  

PROTOKOL KURALLARINI BLİDİĞİNİ İDDİA EDEN BABAOĞLU, NİYE  ASTINIZ, NİYE İNDİRDİNİZ? SORUSUNA YANIT VERMEK YERİNE DEMOGOJİYİ SEÇTİ

30 Ağustos Zafer Bayramında Cumhuriyet alanına asılan poster ve bayraklar konusunda da açıklama yapan meclis başkanı; “ Hendek ilçemizde bizimle birlikte  milli bayramlarımızı  maalesef  coşku ile kutlamaya başladık!”

 KEŞKE LAF KALABALIĞI YAPILACAĞINA SOMUT CEVAPLAR VEREBİLSELERDİ

Bu sırada bir poster polemiği yaşandı. Amacın poster ya da bayrak olmadığını, milli bayram coşkusunu gölgede bırakmak, bizi karalamak olduğunu hepimiz biliyoruz. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin fotoğrafı, belediye ana hizmet binamızda var. Olmaya da devam edecek.

TEK DERDİNİZ BU MU?

TEKRAR SORUYORUZ BAŞKAN : NEDEN ASILDI, NEDEN İNDİRİLDİ?

Meclis başkanı; “ Tören alanına niye asıldı, niye indirildi? Tek derdiniz bu mu? Çok şükür kanun ve esasları çok iyi biliyoruz. Normal bir olayı çok büyük bir olaymış gibi göstermek, abartarak gündeme sunmak  ne kadar doğru? Sizlerin takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

BİZİ  OTLA, BÖCEKLE SUÇLAYAN BAŞKAN KENDİSİ HENDEK HALKINA NEDEN YALAN SÖYLEDİ?

Basına suçlamalarını devam ettiren ve motor kazasını kamuoyuna  “bisikletten düştüm”  diye açıklama yaparak kamuoyunun aklıyla alay eden meclis başkanı Babaoğlu,  bizleri otla, böcekle uğraşmakla suçladı.

MECLİSTE GÖLGE OYUNU!

Babaoğlu meclis toplantısını adeta gölge oyununa çevirerek , “ yargıya intikal eden olayları yazmayanlar, konuşamayanlar, bayrak neden indi, neden kaldırıldı? Diyebiliyorlar maalesef. Yazmasını konuşmasını  maalesef  iyi biliyorlar. İşlerine geldiği gibi yazıyorlar. “ suçlamasında bulundu.

KAYMAKAMLIKÇA BELİRLENEN  İHTİYAÇ SAHİBİ AİLE SAYISI 1689 AİLE  İKEN  NEDEN 500 VATANDAŞA DAĞITILDI?

Sosyal Sorumluluk projesi adı altında bundan yaklaşık 3-4 ay önce vatandaşlarımıza nasıl katkı sağlarız düşüncesi ile Yeniköy muhtarı ve bir kısım vatandaşımızın önerisi ile Patates ve barbunya ekimi işine girdik. İlk etapta 25-30 ton Patates çıkardık. Bize kayıtlı, tespit edilen yaklaşık  400-500 civarında vatandaşımızın  10 ila 12’şer kiloluk çuvallayarak vatandaşlarımızın adresine teslim ettik.

BELEDİYE BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN TARIM MÜDÜRLÜĞÜ NE İŞ YAPAR?

Konuşmasına devam eden meclis başkanı; “ Bana dediler ki bu Patates 2 günde yeşillenir, cücuklanır.  Adres teslimi vs. vatandaşa nasıl ulaşacağız? Bizde bunu belediyenin önüne koyalık dedik ve isteyen gelsin alsın dedik” zihniyeti ile patates dağıtımı belediyenin önünden yapıldı. Hiç arbede olmadı, kimse rencide edilmedi. Güzel bir şekilde alan aldı.

HAYIR YAPMAK İSTEYENLERİN ADRESİ HENDEK BELEDİYESİDİR!

Hayır yapmak isteyen vatandaşlar bize ulaşsınlar bizde adreslere teslim edelim. Maalesef orada bu ürünleri alan insanlar; “ hoş olmadı, şık olmadı,insanlar rencide oldu diyenler” oldu. Bu toplumda bu insanlar yaşıyor başka yerden gelmediler. “ diyerek bu konuda konuşanlara seslenen meclis başkanı;  “vatandaşlarımız rencide oldu diyenler gitsin bu insanları yaşadıkları yerde görsünler” diye konuştu. Şimdiye kadar reklam yaptık mı? Şu kapıya gittik şunu verdik, bunu verdik diye… Hergün 100’ün üzerinde haneye sıcak aş götürüyoruz. Biz insanların nasıl rencide edildiğini çok iyi biliyoruz. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

7 MADDE OY BİRLİĞİ 1 MADDE OY ÇOKLUĞU İLE KABUL GÖRDÜ

Gündeme geçilen mecliste 8 gündem maddesi oylandı. 7 madde oy birliği ile geçerken gündemde 7’inci sırada yer alan Belediyenin borçlanması için başkana yetki verilmesi maddesine bazı AK partili meclis üyeleri red vermesi ile bu madde de oy çokluğu ile kabul edildi.

17 AYDA 3 MİLYON BORÇ ÖDEDİK!

Meclis gündeminin sonlanmasının ardından bir basın temsilcisinin; “ borcunuz ne durumda?” sorusuna mevcli başkanı ; 101 milyon borçla aldığımız belediyemiz şimdiye kadar  17 aylık dönem içinde  3 milyon borç ödedik, şuanki borcumuz 99 milyon diyerek yanıtlaması ile sona erdi.